Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Zelenskõi: sõda lõpeb siis, kui Ukraina võidab, või siis, kui Venemaa seda tahab

Zelenskõi vastas üritusel The New York Times DealBook küsimusele, millal sõda tema arvates lõpeb. Zelenskõi sõnul on ukrainlased realistid ning mõistavad, et sõdivad Venemaaga ja nende territooriumil toimub kõige ulatuslikum sõjategevus pärast Teist maailmasõda, millega kaasnevad sõjakuriteod: piinamised, vägistamised ning raketilöögid tsiviilobjektide ja -infrastruktuuri vastu, vahendab UNIAN.

„Lõpeb siis, kui me võidame või kui Vene Föderatsioon seda tahab. Võib nii juhtuda, et Vene Föderatsioon tahab ainult siis, kui tunneb, et on nõrk, on isolatsioonis ja tal ei ole partnereid,“ ütles Zelenskõi.

Just seetõttu on Zelenskõi sõnul vajalik partnerite ja kogu vaba maailma toetus Ukrainale.

Zelenskõi kutsus mitte kordama Venemaa narratiive, kes püüab kokku arvutada Ukrainale antud rahvusvahelise abi hinda või võrrelda sõda Ukrainas teiste konfliktidega. Zelenskõi märkis, et selle sõja hinda mõõdetakse eelkõige Ukraina kodanike eludes, kes võitlevad vabaduse ja demokraatia eest mitte ainult Ukrainas, vaid kogu maailmas.

„Sest kui Ukraina vastu ei pea, kandub see sõda teistele territooriumidele ja võib-olla isegi teistele kontinentidele,“ ütles Zelenskõi.