Estonia

Paide alustas Brüsselis isuga, kuid Anderlecht harutas nad lõpuks ribadeks

Anderlecht tegi võrreldes Tallinna mänguga algkoosseisus kuus muudatust (teiste seas jäid pingile A. le Coq Arenal värava löönud Fabio Silva ja Lior Refaelov), Paide kaks: tipuründes alustas Ebrima Singatehi asemel Kristofer Piht ja ääreründes Bubacarr Tambedou asemel Robi Saarma. Lisaks nihkus Siim Luts paremalt äärelt vasakule.

Möödunud nädalal 0 : 2 kaotanud Paide alustas tagaajajale kohaselt isukalt. Saarma röövis juba esimesel minutil keskväljal palli, tõusis ja proovis umbes 25 meetri kauguselt Anderlechti väravavahti üllatada, aga lõi üle.

Näiliselt kulges esimene poolaeg Paide kergel initsiatiivil, aga Anderlecht nõelas palli võitmise korral kiirelt ja teravalt. Kuivõrd Paide tegi suure osa ajast kõrget pressi, oli Anderlechtil sellest läbi murdmise korral ka ruumi tõusta. Eriti ärevaks läks asi poolaja viimastel minutitel, kui Itaalia U21 koondise ründaja Sebastiano Esposito luhtas kümne meetri raadiusest kaks suurepärast väravavõimalust. 42. minutil virutas ta palli mööda, 45. minutil hoidis Paidet vee peal Mihkel Aksalu tõrje.

Paide päris nii häid šansse ei tekitanud, aga esile tasub tõsta Lutsu 17. minuti pealööki, mille teekonna peatas enne väravajoone ületamist Anderlechti kaitsja. Telekorduste põhjal tundus, et vist oleks sisse läinud. Viis minutit hiljem sai Saarma 12 meetri pealt ihuüksinda lüüa, aga virutas siseküljega palli vastu vastasmängijat.

Märkida tasub sedagi, et Kaimar Saagi mäng lõppes 25. minutil. Ilmselt vigastuse tõttu, aga täpselt ei saanud telepildi põhjal aru, mis juhtus või mis teda vaevas. Tema asemel tuli platsile Kevor Palumets, aga väljakul nihkus ründaja alla Dominique Simon ja Palumets möllas pisut madalamal.

Teise poolaja alguses kostus Eestimaa erinevates paikades ilmselt palju vandesõnu, sest Anderlechti trahvikastis oli tunda tugevat penaltihõngu. Piht tegi endale paremal äärel osavalt ruumi, söötis palli keskele Saarmale, aga Wesley Hoedt libises Saarmale korgid ees jalgadesse ja röövis palli. Kohtuniku arvates oli kõik okei, telekorduse põhjal pigem mitte. Veale viitab seegi, et Saarma vajas tohterdamist.

Paide jõudis teha veel ühe hea rünnaku enne, kui kuri tuli karja. Anderlechti peatreener Felice Mazzu tõi 58. minutil eesliini kolm värsket meest, mis muutis mängupilti totaalselt ja otsustavalt. Möödus vaevu neli minutit, kui Fabio Silva realiseeris Lior Refaelov meisterliku söödu Aksalu jalgade vahelt 1 : 0 väravaks.

Karel Voolaid tegi kolleegiga samal ajal topeltvahetuse, kuid Singatehil ja Tambedoul oli raske kasulik olla, sest pall püsis muudkui Anderlechti käes. 69. minutil hoidis Aksalu topelttõrje värava puhtana, kuid 72. ja 75. minutil oli temagi võimatu. Mõlemal juhul tegi skoori Panama koondislane Michael Murillo ning mõlemal juhul oli asjaga seotud ka Silva.