Estonia

Politsei tabas Paides seitse tööloata ukrainlast

Foto: Stanislav Moshkov

Politseinikud kontrollisid läinud nädalal Paide, Rapla, Läänemaa ja Pärnumaa ettevõtetes töötavate välismaalaste Eestis viibimise ja töötamise seaduslikku alust. Tabati seitse ukranlast, kes oldi küll tööloa tatoluse sisse andnud, kuid polnud veel politseilt vastavat luba saanud. 

Lääne prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Margo Peters rääkis, et politseinikud kontrollisid nädala jooksul nelja maakonna ettevõtetes töötavaid inimesi, keda oli üle 120, neist välismaalasi 18. Paides tuvastati kontrolli käigus seitse seadusliku aluseta Eestis töötanud välismaalast. Raplas, Läänemaal ja Pärnumaal politsei rikkumisi ei tuvastanud.

“Seitsmel Paides töötaval Ukraina kodanikul olid küll kehtiv seaduslik alus Eestis viibimiseks, kuid paraku ei olnud korrektselt registreeritud nende töötamine,” lausus Peters. „Ettevõte oli küll politsei- ja piirivalveametile esitanud taotlused välismaalaste Eestis töötamise registreerimiseks, kuid luba ei olnud PPA-lt veel saanud. Siinkohal tuletame meelde, et enne registreerimisele kinnituse saamist ei tohi isik töötamist alustada,“ lisas Peters.

Petersi sõnul võib vastavalt välismaalaste seadusele Eestis lühiajaliselt töötada välismaalane, kellel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ning kelle töötamine on enne tööleasumist registreeritud politsei- ja piirivalveametis.

Ukraina kodanikele ja nende tööandja esindajale selgitati lühiajalise töötamise registreerimise nõuded ning registreerimata jätmise tagajärgi ja töötajad pidid töökohalt lahkuma.

22.- 25. septembril aset leidnud kontrollid viidi läbi koostöös maksu- ja tolliameti ning tööinspektsiooniga.

Football news:

Barca fans believed in the early departure of Bartomeu (due to disputes over the date of the referendum). In vain: there were no thoughts of retirement, the trophies are somewhere near
Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news
Zidane on ISCO's words: it's ambition. Everyone wants to play
Bartomeu about VAR: In the match against Real Madrid, a non-existent penalty was awarded. We need fair football
Ian Wright: it's a Pity Ozil isn't playing, but Arteta's tenacity is admired
Josep Bartomeu: it was Important to start a new era for Barca with Messi. The Interests of the club are above all