Estonia

Randa ei tohi sulgeda, metsa võib: igaüheõiguse reeglid ja erandid

Rand.Foto: Tiina Kõrtsini

Eesti randades kehtib igaüheõigus, mis lubab meil kallasrajal laevatatavatel veekogudel kümme meetrit, mittelaevatatavatel veekogudel nelja meetri laiusel alal liikuda.

"Tuleb meeles pidada, et kallasrada on vaid avalike ja avalikuks kasutuseks mõeldud veekogude ääres," vahendab ERR-i uudisteportaal Keskkonnainspektsiooni peainspektor Piret Reinsalu poolt Vikerraadios räägitut.

Kui kallasrada takistab karjaaed, siis tuleb viisakalt värav avada ja pärast enda järgi sulgeda, et luua endale võimalus kallasrajal liikuda.

Reinsalu sõnul kallasrajal liikumiseks kellaajalisi piiranguid ei ole, kuid öisel ajal lärmi teha ei tohi ja maaüksuse omaniku kodurahu häirimine on keelatud.

"Seaduse järgi on nii, et kui maaüksuse omanik ei ole oma maaüksust piiranud või kuidagi teistmoodi selgelt märku andnud, et ta ei soovi seal teisi inimesi näha, või pannud üles märki, et jah, võite metsas jalutada, aga seeni ega marju ei või korjata, siis tegelikult eeldatakse, et see on sul lubatud."

Football news:

Barcelona will be fired after Selena 2:8 from Bavaria (Fabrizio Romano)
Neymar went further than Barca in the Champions League for the first time after moving to PSG
Philippe Coutinho-transfer nightmare that brought Barcelona a lot of pain
Bartomeu on the future of Barca: Some decisions have already been made, while others will be taken
Thomas Muller: 12 or 15 Bayern players deserve the title of the best. We are here to win the final
Hans-Dieter flick: we Knew that if we put pressure on Barca, we would have chances
Barcelona disaster: 74 years without conceding 8 goals, left without a trophy for the first time since the 2007/08 season 😰