Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Saksamaa blokib jälle: nad pole nõus Vene kodanike turismiviisakeeluga, sest „see vähendaks sanktsioonide mõju“

Saksamaa kantsler Olaf Scholz teatas täna Berliinis toimunud pressikonverentsil, et Saksamaa on vastu sellele, et Vene kodanikele lõpetataks Euroopa turismiviisade väljastamine, kuna ta leiab, et sanktsioonid ei tohiks süütuid inimesi mõjutada, vahendab Anadolu uudisteagentuur.

„See sõda on Putini sõda,“ ütles Scholz ja lisas, et sanktsioonid peaksid käima nende pihta, kes on selle sõja eest vastutavad. Ta lisas, et Euroopa Liit on juba kehtestanud sanktsioone Vene kõrgete ametnike, oligarhide ja võimsate organisatsioonide vastu ning kindlasti jätkab Euroopa Liit edasiste sanktsioonidega.

„Aga kui me laiendame sanktsioone kõigile, ka täiesti süütutele inimestele, siis see vähendaks sanktsioonide mõju,“ leidis Scholz.

Nädala alguses ütlesid Eesti ja Soome üheskoos, et Euroopa Liidu riigid võiksid lõpetada Vene kodanikele turismiviisade väljastamise. Kaja Kallas põhjendas, et Euroopa külastamine on privileeg, mitte inimõigus. „On aeg lõpetada Vene turism,“ kirjutas ta Twitteris.

Soome välisminister Pekka Haavisto ütles, et Soome valitsusel on plaan karmistada viisareegleid Vene kodanikele ja küsimus tõstatatakse selle kuu lõpus Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel.