Estonia

Seni pole selge, kuidas maskikohustust kontrollima hakatakse

Teisipäevast võib nina ja suu katmata jätmine avalikes siseruumides tuua kaasa kopsaka sunniraha, kuid on ebaselge, kuidas maskikohustuse täitmist kontrollima hakatakse, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskuse juht Kristjan Maaroos ütles, et kuivõrd juriidiline pool pole neile veel päris selge, siis eeldatakse, et otsest kontrolli hakkavad tegema mupo ja politsei ning nemad võivad kaasa aidata.

Ka terviseameti niigi ülekoormatud koroonadetektiive ei ole plaanis kaubanduskeskustesse ja ühistransporti panna patrullima. Samas lasub just terviseametil vastutus piirangute täitmist kontrollida.

Kui terviseamet palub maskikohustuse kontrollimisel appi politsei, pole patrullpolitseinikul jällegi õigust teha trahvi.

Põhja prefekt Kristian Jaani ütles, et praegu pole plaanis maskide kandmise kontrollimiseks eraldi patrulle välja panna. "Kui politseipatrull peaks sattuma peale piirangu rikkumisele, siis meie ülesanne on fikseerida rikkumine, selgitada ja saadame vastavalt pädevusele materjalid edasi omavalitsusele või terviseametile. Haldussunni või trahvi otsustab pädev ametiasutus, kohalik omavalitsus või terviseamet," rääkis Jaani.

Politsei loodab terviseameti ja valitsusega teisipäevaks kokku leppida, kuidas uutest piirangutest kinnipidamist täpsemalt kontrollima hakatakse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

Football news:

Flick about competitors: I'm not Interested in them right now. The gap of 4 points is very important
There was talk of a Kane - Son - Bale trio, but things didn't go according to plan for Gareth. Former Tottenham defender Michael Dawson has shared his opinion on the loan of winger Gareth Bale, the rights to which belong to Real Madrid
Klopp is playing his 200th Premier League game. Liverpool have won 127 of their 199 league games under him
Harry Kane: Mourinho never told us to play defensively
Rashford - 4 offsides in the 1st half of the game with Liverpool. Most of all this season in the Premier League
Manchester United struck once in the first half of the game against Liverpool - in the 34th minute. The Reds have 9 attempts, one on target
Mourinho on Ntombela: Wonderful presentation. When a player is bad, it's his responsibility. If he manages to turn the situation around - too