Estonia

Siim-Sander Vene: ma ei taha saada hoiatavaks näiteks pankrotis sportlasest

Siim-Sander VeneFoto: Martin Ahven

Padisel peetaval kuuendal investeerimisfestivalil ei käi tuntud näod üksnes laval, vaid neid leiab ka publiku seast. Õhtuleht sattus juttu vestma Eesti korvpallikoondise kapteni Siim-Sander Venega.

Ott Kiivikas ütles reedel investeerimisfestivalil esinedes, et tema rõhutab praegu väga palju noorsportlastele, kuidas tuleb võimalikult varakult hakata ette mõtlema ajale, kui sportlaskarjäär jääb selja taha. Kui palju sina läbi investeerimise tegeledki tuleviku planeerimisega?

Mingi osa ikka. Neid näiteid, kuidas oli kehvasti läinud ja lausa pankrotis lõpetatud, oli sel ajal, kui ma elu esimesed palgad sain, sportlaste näol omajagu. Noorest peast on see mulle kuklasse jäänud, et selline näide ma ei tahaks kunagi olla. Mingisugune mõte on alati olnud, et midagi tuleks teha.

Selle kõigega läheb aega. Too hetk ei olnud veel nii palju infot ja teadmisi, mida nüüd tuleb aastatega aegamisi juurde. Mingil hetkel on tähtis tulevikule mõelda, sest sportlaselu võib ühel hetkel päevaga otsa saada. Keegi ei tea kunagi, kuidas või kui kaua see kestab.

Möödunud korvpallihooaeg oli ootamatusi täis. Sina olid koroonakriisi algul selle keskmes Itaalias. Mis tulevik edasi toob?

Eks ma loodan, et elu läheb enamvähem normaalses rütmis edasi. Sügisel tuleb mingil hetkel Hispaaniasse (Vene uueks koduklubiks on Fuenlabrada – V. V.) ära minna ja eks kohapeal näeb, kuidas täpsemalt asjad on, aga arvan, et kõik peaks enamvähem korras olema.

Eestis on suveks loodud koondislastele korvpallikodu. Millised on muljed?

Peaaegu poolteist kuud oleme seal trenni teinud. Hea ettevõtmine! Ei ole mingit hullu kohustust kaelas, aga ka mitte tühja tegemist. Mõnus on seal käia ja see ei võta samas tervet päeva ära. Saab täpselt oma asjad ära teha.

InvesteerimisFestival 2020

Football news:

Raheem sterling: Looking for tickets to Lisbon. From the 10th to the 24th. Retweet if you can help
Pep Guardiola: Gabriel is the best player of matches with Real Madrid
Three heroes of Lyon in the match with Juve – among them the defender, whom the fans drove in the fall
Manchester City and Lyon will meet in the 1/4 final of the Champions League on August 15 at Jose Alvalade
Photo of Pep and Zizou – just a gift for Showsport users
Ronaldo was eliminated so early from the Champions League for the first time in 10 years, although he tried very hard – in the playoffs for Juve, only he scores
Rudi Garcia: to Pass Juventus is a feat. The most pleasant defeat in my career