Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

SÕJAKOKKUVÕTE | Ukraina saatkonna töötaja sai pommiplahvatuses viga

  • Izjumi muuseumitöötajad said hakkama eduka pettemanöövriga, kui asendasid okupatsiooni ajal ühe muuseumieksponaadi, 300 aastat vana Ivan Mazepa evangeeliumi, sarnase raamatuga. Okupandid õiget evangeeliumi ei leidnudki ja nüüd on see turvaliselt ukrainlaste käes.

  • Vene väed pommitasid Sumõs haiglat, mis oli patsiente täis. Hukkus 15aastane poiss. Presidendikantselei asejuhataja Kõrõlo Tõmošenko sõnas kolmapäeval, et viimase ööpäeva jooksul on Vene väed Sumõ oblastile korraldanud 158 suurtüki- ja 28 miinipildujarünnakut. Kannatada said kodud, elektriliinid, aidad, põllumajandusmasinad, eraautod ja haldushooned.

  • Hispaania pealinnas asuvas Ukraina saatkonnas plahvatas kolmapäeval kella ühe paiku päeval kirjapomm. Saatkonna kirjavahetuse sorteerimisega tegelnud töötaja sai kergelt viga. Hispaania ajaleht El País kirjutab, et mees kõndis omal jalal haiglasse esmaabi saama. Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba käskis tugevdada kõigi Ukraina saatkondade julgeolekut kogu maailmas ning pani hispaanlastele südamele, et nood põhjaliku uurimise käsile võtaksid. Kuleba ja Ukraina suursaadikuga võttis kohe ühendust Hispaania välisminister José Manuel Albares, kes tundis muret saatkonnatöötaja tervise pärast ning kinnitas Hispaania valitsuse solidaarsust Kiieviga. Politsei kinnitas, et rohkem kahtlasi elemente saatkonna kirjade seas polnud ja asus välja selgitama, miks turvadetektorid lõhkeseadeldist ei tuvastanud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus