Estonia

Tartu Bigbank näitas Portugali liiga liidrile hambaid, ent pidi siiski kaotusega leppima

Külalised läksid avageimis 4 : 0 juhtima ja Alar Rikberg kasutas ära esimese mõtlemisaja. Taavet Leppiku serviässa ja Mart Naabri võrgu kohalt maha löödud punkti järel oli vahe kaks silma (8 : 6). Naabri bloki ja rünnaku järel jõuti punkti kaugusele (13 : 12). Edasi mindi punkt-punktis kuni otsustavate hetkedeni. Bastardo 19 : 18 eduseisult läks vastane oma eduka tegutsemise ja Bigbanki eksimuste toel otsustavalt eest, võites geimi 25 : 21.

Teine vaatus algas sarnaselt esimesega ehk portugallased läksid ette 5 : 2. Mängu ühe pikema ja vaatemängulisema pallivahetuse lõpetas vastaste liidri Joao Noleto pommlöök, tehes skooriks 9 : 4. Edasi kärises vahe juba 17 : 10-le ja sellest tartlased enam ei toibunud – teine geim läks vastasele tulemusega 25 : 14. Geimi lõpus said Bigbankil platsile Ronald Järv ja Siim Päid.

Kolmandat geimi alustas Tartul taas algkoosseis ja selg vastu seina olukorras tegutseti edukamalt. Leppiku ja Soo blokist mindi 6 : 2 juhtima, sundides vastast mõtlemisaega kasutama. Matej Šmidli blokist auti rünnaku järel olid tablool kodumeeskonna edunumbrid 10 : 8, ent Bastardo jõudis Noleto vedamisel 10 : 10 viigini. Väga pika pallivahetuse lõpetas Timo Lõhmuse kaval hanitus, andes Bigbankile minimaalse eduseisu (15 : 14). Otsustavatele hetkedele mindi vastu Bigbanki 20 : 18 eduseisul ja Šmidli äss sundis Portugali klubi seisul 21 : 18 mõtlemisaega kasutama. Geimpalli said tartlased Noleto servivea järel seisul 24 : 20 ja geimi lõpetas Soo äss – 25 : 20.

Neljas geim algas tasavägiselt, 8 : 8 seisult pääses külalismeeskond kolme punktiga ette ja sellele järgnes time-out. Kahjuks Portugali klubi edu vaid kasvas ja 10 : 16 kaotusseisul kasutas Rikberg ära teisegi mõtlemisaja. Siiski ei suudetud end raskest seisust enam välja võidelda, kaotades geimi 19 : 25 ja mängu 1 : 3.

Peatreener Alar Rikberg sõnas, et jäi meeskonnaga enam-vähem rahule ja nautis treenerina kõrgel tasemel vastase vastu tegutsemist. „Mul oli treenerina õnn minna mängule ilma võidukohustuseta ja olles pigem underdog, kus sinu võistkonnal on ainuke võimalus vastast üllatada. Olgugi, et meil oli halbu momente ja oleks võinud mõne mängijaga pahandada, et taktikliselt tehti rumalusi ja mingil hetkel ei jälgitud mänguplaanis kokku lepitud asju, aga üldjoontes sisaldas see mäng väga pikki pallivahetusi ja kõvasti võitlust ja see oli ainus, mida ma meestele enne mängu ütlesin. Et naudime! Meil pole kohustusi, meil on võimalused,“ kommenteeris juhendaja.

Ta lisas: „Peame rahul olema selle geimiga, näha oli, et ideaalses olukorras oleks võinud isegi rohkemat loota, kordusmängu eel tuleb kaasa võtta see, et kui teatud asjad toimivad, püsime me mängus sees.“

Korduskohtumine toimub Portugalis 14. detsembril.