Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Tartu Ülikool on maailma 300 parima ülikooli seas

Tartu Ülikool on maailma ülikoolide äsja avaldatud pingereas QS World University Rankings eelmise aastaga võrreldes tõusnud ja jagab 296. kohta. Viimastel aastatel on Tartu Ülikool püsinud maailma 300 parima ülikooli seas. Seni kõrgeim, 285. koht pärineb üle-eelmisest aastast.

Värskesse edetabelisse on lisandunud 124 uut ülikooli. Edetabelit koostav rahvusvaheline konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) võttis arvesse kokku 2462 ülikooli, millest reastati 1422.

QS kasutab ülikoolide paremusjärjestusse seadmisel kuut näitajat: ülikooli maine akadeemiliste liidrite ja tööandjate seas (vastavalt 40 ja 10% koondhindest), akadeemiliste töötajate ja üliõpilaste suhtarv (20%), teadustöö mõjukus, mida näitab akadeemiliste töötajate avaldatud teadusartiklitele tehtud viidete arv ühe akadeemilise töötaja kohta (20%), ning välisüliõpilaste ja -töötajate osakaal (kumbki 5% koondhindest). Neist kuuest näitajast kahes on Tartu Ülikool möödunud aastaga võrreldes oma kohta parandanud.

Tartu Ülikooli arendusjuht Taivo Raud sõnul annab ülikooli tugev rahvusvaheline positsioon üliõpilastele kindluse, et Eestis on võimalik saada kvaliteetne ja konkurentsivõimeline kõrgharidus. „See on tulevastele üliõpilastele hea põhjus, miks valida õppimiskohaks just Tartu Ülikool,“ ütles Raud. „Teisalt on siin ka oluline sõnum poliitikakujundajatele: senise taseme säilitamiseks ja parandamiseks on riigil vaja järjepidevalt ülikoolide õppe- ja teadustöösse investeerida, et Eesti kõrgharidus püsiks tihedas üleilmses konkurentsis elujõuline,“ lisas ta.

Tallinna tehnikaülikool on edetabelis 701.-750. kohal, Tallinna ülikool 1001.-1200. kohal

Täieliku edetabeliga saab tutvuda SIIN.