Estonia

Tartuff on taas käes! 5 soovitust, mis valikut teha aitavad

Tartu armastusfilmide festival Tartuff 2017 Foto: Aldo Luud

Käes on jälle Tartuffi aeg. Tartu Raekoja platsist saab suur vabaõhukino 10. augustil ja armastusteemalisi filme näeb seal nädala lõpuni. Aga mitte ainult seal: esimest korda avab festival ka virtuaalse kinosaali, veebiplatvormi Elisa Stage, mis võimaldab filme vaadata üle terve Eesti.

Tšempionid” (Hispaania)

Režissöör Javier Fesser

Südamlik komöödia. Professionaalne korvpallitreener saadetakse purjuspäi autojuhtimise eest ühiskondlikult kasulikule tööle – treenima vaimupuudega inimesi, kellest ta peab moodustama korvpallimeeskonna. Mängivad vaimupuudega inimesed ise ja seda nakatavust on kogu ekraan täis. Aasta parima Hispaania filmi auhind ja mitteingliskeelsete filmide Oscari Hispaania kandidaat.

Filmi saab vaadata 13. augustil kell 22 Raekoja platsil ja festivali virtuaalses kinosaalis Elisa Stage kuni 16. augustini.

Harjumuse jõud” (Soome)

Vaevalt, et leidub eestlast, kes poleks viimasel ajal mõtelnud sellele teemale – seksuaalsele ahistamisele. Nii on just paras vaadata kuut absurdihuumoriga vürtsitatud lugu, mis on inspireeritud igapäevastest naiste avaliku või varjatud diskrimineerimise viisidest. Ühiskonnas juurdunud patriarhaalseid käitumismustreid avav draamakomöödia autoriteks on seitse soome noorema ja keskmise põlve naisrežissööri, kelle sõnul ei ole filmi ajendiks niivõrd seksuaalne ahistamine, kuivõrd see, kuidas ühiskond seda normaalseks peab.

Filmi saab vaadata 14. augustil kell 22 Raekoja platsil ja festivali virtuaalses kinosaalis Elisa Stage kuni 16. augustini.

Mis juhtub, kui kaks lastekauget, oma suhtega kriisi jõudnud meest peavad kantseldama lapsi, kes neile hoida jäetakse? Seda näete draamakomöödias, mis kannab kõiki itaalia filmikunsti iseloomustavaid väärtusi: tempokus, melanhoolsus, satiirilisus, südamlikkus. Mida veel? Ehk seda, et film on võitnud hulk näitlejaauhindu ja Itaalias looklesid pärast selle väljatulekut kinokassade taga pikad järjekorrad.

Filmi saab vaadata 12. augustil kell 22 Raekoja platsil ja festivali virtuaalses kinosaalis Elisa Stage kuni 16. augustini.

 

Autoportree” (Norra)

Režissöörid Katja Høgset, Margreth Olini ja Espen Wallin

Kunagi otsustas üks 10-aastane tüdruk, et peatab aja, sest ei taha suureks kasvada. Ta hakkas järjest vähem sööma, kuni haigestus anoreksiasse. Piinav haigus närvutas tema keha ja mõtted, kuni ta avastas fotograafia, mis pakkus lohutust ja tõi tagasi eluisu. Korraga šokeeriv ja südantliigutav dokumentaalfilm, mis jälgib Lene Marie Fosseni meeleheitlikku võitlust selle väga tõsise ja kurikavala haigusega. Oma hääbuva keha jäädvustas noor naine väga erilistel piltidel, mida on nüüdseks eksponeeritud mitmel pool maailmas. Film on võitnud mitu publiku- ja kriitikute auhinda rahvusvahelistelt festivalidelt.

Filmi saab vaadata 13. augustil kell 19 Athena keskuses ja festivali virtuaalses kinosaalis Elisa Stage kuni 16. augustini.

 

Football news:

Liverpool pinned Arsenal: Robertson brought, but corrected, Jota scored the team's 400th goal in the Premier League under Klopp
Zhota about the 1st goal for Liverpool: an Incredible feeling. It's a pity the stadium wasn't full
Mikel Arteta: Liverpool is the standard that Arsenal must achieve. They are superior to us in many aspects
Leicester lead the Premier League after three rounds. Liverpool and Everton also scored 9 points
Jurgen Klopp: Roy Keane said Liverpool showed sloppy football? I want to hear it. Incredible game description
Manchester City refused to buy Coulibaly after the transfer of Dias
Conte wants to sign Inter Gervinho from Parma