Estonia

Tipptegijate kasulikud nipid ja kalliks läinud ootamatud prohmakad

Foto: Anatoly Pustovit, PantherMedia

Nädala kuulatumad saated Äripäeva raadios kandsid ja kajastasid just neid teemasid. Tipptegijad rääkisid oma edu valemitest, juhtimisvõtetest, investeerimisvõitudest ja ootamatutest kaotustest.

Siin on viimase nädala 10 hitti Äripäeva raadioeetrist.

1. Kaks filmi sõidu jooksul on paljuvõitu. RB Rail ASi Eesti ja Soome esinduse juht Aivar Jaeski rääkis saates tulevase Rail Balticu kiirustest, sõiduaegadest ja reisi mugavustest, mis suurema kiiruse tõttu võimaldab Riiga sõites võrreldes bussiliiklusega ära vaadata kahe filmi asemel ühe. Saadet juhtis Lauri Leet.

Kuula saadet siit:

2. Mida teevad noored juhid teisiti? Saates kuulis, kuidas leiavad uusi äriideid noored juhid ja mida teevad nemad oma organisatsioone juhtides sellist, mis paneks ennastki mõtlema, et teeks ka nii.

Vestluses osalesid Allan Martinson, 2018. aasta noor ettevõtja ja toidu toomist digitaliseeriva eAgronoomi asutaja Robin Saluoks, USA investorite ühe lemmikettevõtte Veriff asutaja ja tegevjuht Kaarel Kotkas ning värbamistööriista Hundred5 tegevjuht Marit Martin.

Kuula saadet siit:

3. Kuidas turundada ükssarvikut? Saates oli külas Bolti turundusjuht Karola Karlson, kes rääkis sellest, milliseid turunduskanaleid nad kasutavad ning millised neist nende jaoks kõige paremini töötavad. Saadet juhtis Priit Kallas Dreamgrow Digitalist.

Kuula saadet siit:

4. Mida rääkisid tippettevõtjad investeerimisfestivalil? Läinud nädalavahetusel toimunud investeerimisfestivalil jagas üle 30 kogenud investori enda edulugusid ja ebaõnnestumisi. Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Indrek Mäe tegi Äripäeva raadio hommikuprogrammis kokkuvõtte investeerimisfestivalil kuuldust. Hommikuprogrammi juhtisid Aivar Hundimägi ja Priit Pokk.

Kuula saadet siit:

5. "Puhkus on kõigi moraalne kohustus." Puhkusest sõltub rohkem, kui arvata oskame, ning sellesse peab suhtuma lugupidavalt, leiab Tallinna Ülikooli terviseteaduste ja spordiinstituudi direktor, spordibioloog Kristjan Port. Praegu me seda ei tee.

Lisaks tuli saates juttu sellest, mis võiks olla probleem, mida inimene toiduvaliku puhul peaks lahendama, kuidas muuta liikumine turgutuseks, mitte lõhkujaks, ning kuidas füüsiline keha aitab liikuda, aga vaimne tervis paneb liikuma.

Saatejuht oli Rivo Sarapik.

Kuula saadet siit:

6. Rahatrüki võitlus maailma suurjõudude vahel. Kuidas globaalsete majandusruumide põrkumine ja rahatrükk mõjutab Eestit? Kas pingestatud kaubandussuhetest on võimalik lõigata kasumit? Sellel ja paljudel teistel nädala uudisteemadel rääkisid Äripäeva ajakirjanikud Jaanus Vogelberg, Allan Rajavee ja Indrek Mäe.

Kuula saadet siit:

7. Kuidas Rain Lõhmus LHV jagu raha kaotas? Saates kõlas Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeli läbi viidud intervjuu LHV Groupi ühe asutaja Rain Lõhmusega, kes rääkis Investeerimisfestivalil, kuidas ta krüptomaailmas edukas oli, kuid seejärel rohkem raha kaotas, kui LHV Grupp on praegu väärt.

Kuula saadet siit:

8. Nelja tipptegija edu valem. Saates tuli juttu, mida peaksid juhid tegema nende autoriteedis kõhklemise korral, milline on õnne roll läbilöögis ning miks ettevõtjal tasub suurelt mõelda.

Saates saavad sõna 20 aastat tippspordis ja ettevõtluses toimetanud Ott Kiivikas, Parim Koolitaja 2018 Alar Ojastu, Põhjala üks asutaja ja juht Enn Parel ning mitme ettevõtte asutaja, Weekdone'i juht Jüri Kaljundi. Saatejuht oli Rivo Sarapik.

Kuula saadet siit:

9. Eesti ettevõtjad ei oska tippjuhte tasustada. Erinevalt USA ja Euroopa firmadest on Eestis tippjuhtide tasustamise põhimõtted ebaselged ning ei lähtu ettevõtte pikaajalistest eesmärkidest. Seetõttu on osa tippjuhte ülemakstud ning kehvad tippjuhid saavad liiga kaua ametis tiksuda.

Mida tasuks õppida USA kogemusest ning kuidas aitab börsifirmade juhtide palkade ja tasustamispõhimõtete avalikustamine kaasa Eesti ettevõtete väärtuse kasvule, rääkis saates "Kuum tool" juhtimiskonsultant Mait Raava. Saadet juhtis Aivar Hundimägi.

Kuula saadet siit:

10. Kõigile inimtüüpidele kaugtöö ei sobi. Saates tuli juttu kaugtööst, paindlikust töökorraldusest ja sellest, kuidas seda ettevõttes edukalt rakendada.

Stuudios olid Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi ja häirekeskuse üldosakonna juht Katrin Neidra-Reinkort.

Saadet vedas Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Kuula saadet siit:

Football news:

Andujar Oliver on deletions: Fati went too far in the foot, and the foul on the Peak was even more dangerous, perhaps
Atalanta extended the winning streak to 11 matches, beating Sampdoria-2:0
Milner played his 536th game in the Premier League and was ranked in the top 5 of the League in games played
Barca midfielder Fati is removed in the Derby with Espanyol. He spent 5 minutes on the field
Suarez scored 195 goals for Barcelona and finished third in the club's top scorer list
Daniele de Rossi: People call Messi cowardly, but they are afraid to ask their wives for a remote control from the TV
Daniele de Rossi: Ronaldo is comparable to Messi in goals and trophies, but Leo's game is more fun