Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Top | Lustakas tankisaaga

Eestile lojaalne Vene kodanik?

Arvestades, et Eesti mitte ainult ei piira, vaid tahab üldse kinni keerata Vene turistide pillerkaare Eestis, kerkib küsimus, kui palju on Eestis elavatel Vene kodanikel õigust siinset elu korraldada. Siia ülikooli tulnud ja eesti keele ära õppinud tudengid saadame Venemaale tagasi, aga Narvas võivad umbkeelsed Vene kodanikud nõuda nende tanki rahulejätmist ja referendumitki ning nendega ei juhtu mitte midagi? Mille poolest on siinsed putinistid meile rohkem „omad“ kui Vene passiga noored sõjavastased? 

Kuigi Narva linnavõim teeb tankieemaldamisest disniländi, paigaldades tanki onlainis jälgimiseks kaamera, on punamonumentide tegelik eemaldamine saladuslooriga kaetud – vastav komisjon riigikantselei juures on ise salajane ja salajased pidid olema ka selle otsused. Nii ei saagi me kunagi teada, kui mingi võõrvõimu puuslik kuhugi alles jäetakse, siis millistel kaalutlustel ja kelle otsusel seda tehti. Oleme tagasi nõukaajas? 

Keskerakonna uuenemine on seni tähendanud vaid seda, et Jüri Ratasel õnnestus Savisaare käest erakond küll üle võtta, kuid mingeid sisulisi muutusi pole toimunud, kui ehk välja arvata venekeelse toetajaskonna huvi jahtumine. Millal kavatseb erakond aga ausaks hakata? Senised uudised kriminaalasjadest ja muudest keskerakondliku toiduahela sekeldustest tunduvad lõputuina. 

Kuigi teist kuud käib juba vaktsineerimiskampaania, pole kaitsesüstimiste tegelik kulgemine kuigi lootustandev. Samas teotempos jätkates jõuab meist mitu koroonalainet üle käia, enne kui enamikul kolmas ja neljas süst tehtud saavad. Hea küsimus, kuidas on innovaatilisest e-riigist saanud lamemaalaste kasvulava.