Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Treier ja Kullamäe andsid kolmesekontserdi, aga Leedu võitis napilt

Mäng algas tasavägiselt. Eesti suutis võrreldes neljapäevaga pisut paremini tabada ja kõvemini kaitsta. Avaveerandi keskel särasid tablool 11 : 11 viiginumbrid, millest sai mõne minutiga Eesti 17 : 11 edu, kuid kümne minuti täitudes juhtis Leedu 22 : 19.

Kusjuures kodumeeskond sai seekord abi ka ookeani tagant: kolmest NBA ässast üks, Ignas Brazdeikis tõmbas pühapäeval koondisesärgi selga ja sammus algrivistuses platsile. Jonas Valančiūnast ja Domantas Sabonist veel abis polnud, kuigi nad liitusid laupäeval koondise trennidega. Eesti pidi jätkuvalt läbi ajama Henri Drelli ja Maik-Kalev Kotsarita ning kaotas kahe mängu vahel ka kehva enesetunnet kurtnud Sander Raieste.

Teise veerandi alguses jäi Eesti hätta, mis peegeldus tablool kahe minutiga 19 : 31 kaotusseisus. Siim-Sander Vene kahene lõi korvilt kaane pealt, ent vaheajale mindi Leedu 45 : 35 eduseisul. Statistikast kriipis silma Eesti 10 pallikaotust.

Teine poolaeg algas Sten Soku tabava kahepunktiviskega, ent Lukas Lekavičius vastas 2+1 rünnakuga (vea tegi Sokk). Kui Eesti viskas Janari Jõesaare ja Kristian Kullamäe isikus minutiga kaheksa punkti ning vähendas vahe 48 : 54 peale, võttis Leedu peatreener aja maha.

See toimis, sest järgmised viis punkti viskas Leedu ja triivis jälle turvalisemasse kaugusesse. Kuigi kaitses läks kolmandal veerandil Eestil raskeks, püsis meie meeskond mängus tänu tabavatele kaugvisetele. Perioodi viimased 12 punkti tulid ainiti kaare tagant: kolm korda tabas Kaspar Treier, korra Kullamäe. Leedu võitis suureskoorilise veerandi 28 : 27 ja alustas otsustavat neljandikku 73 : 62 eduseisul.

Eesti tegi viimase veerandi hakatuseks kaks pallikaotust, Leedu startis mööda läinud kolmese ja Rokas Giedraitisi eduka pealtpanekuga. Aga Treieri käsi oli juba kuumaks visatud, ta tabas kolme minuti jooksul veel kaks kolmest ning vinnas Eesti 6.54 enne lõppu 70 : 75 peale.

Viiepunktiline vahe püsis ka järgmise kolme minuti vältel, kuigi võinuks sulada veel väiksemaks, aga Vene ja Matthias Tass raiskasid 2+1 rünnaku võimalused vabaviskejoonel. Siis sai Tass veel kaks vabaviset, aga tabas vaid ühe. Tabloo näitas Eesti poolt vaadatuna 77 : 81, kui mängida jäi pisut alla kolme minuti.

Järgmised neli punkti viskas Leedu, mispeale võttis Jukka Toijala 2.09 enne lõppu minutilise mõtlemisaja. Paraku ei õnnestunud sellega mängu pööret tuua ning Leedu võitis pingelise lõpuga kohtumise 90 : 88.