Estonia

Uhke kaksikduubli teinud Eesti korvpallur aitas koduklubi eurosarjas võidule

Eestlase tööandja võitis avaveerandi 28 : 20, poolajapausiks vähenes nende edu kahele punktile. Kolmandal veerandil õnnestus Botevgradil taas eest ära minna ning viimasele kümnele minutile mindi vastu nende 67 : 58 juhtimisel. Seal hoiti turvalist vahet lõpuni ning kirjutati alagrupitabelisse esimene võit.

Bulgaaria klubile tõi üleplatsimehena Martin Sotirov 19 punkti, Dimitar Dimitrov lisas 18 silma. 27aastane Lips alustas kohtumist algkoosseisus, rassis väljakul 36 minutit ja 48 sekundit ning tõi selle ajaga 15 punkti ja 15 lauapalli (seejuures tervelt üheksa ründelauast!). Ta lisas veel neli korvisöötu ja ühe vaheltlõike. Statistikasse läks veel kirja kaks pallikaotust ja viis isiklikku viga – 20 sekundit enne kohtumise lõppu tuli eestlasel plastilt lahkuda. Lips tabas väljakult 12 viskest kuus ehk pooled, sealhulgas seitsmest kolmesest kaks. Lisaks läbis korvirõnga ainus sooritatud vabavise.

Sarnaselt Lipsule eelmisel hooajal Viimsis pallinud Malik Toppin ja Devin Lee Harris said kirja vastavalt 11 ja üheksa punkti. Põhjalikumalt saab matši statistikaga tutvuda sarja kodulehel.

Alba Fehervari parim oli Isaiah Philmore 16 punktiga.

Lauavõitluses jäi Botevgrad peale 46 : 30 (ründelauad 21 : 9).

Kohtumist saab täispikkuses järele vaadata SIIN.

Botevgradile oli see Europe Cupi sarjas hooaja esimeseks mänguks. Nädal aega varem pidanuks nad võõrustama Iisraeli klubi Bnei Herzliya Basketit, kuid see matš lükati arusaadavatel põhjustel edasi.