Estonia

VÄGEV! Raskest seisust välja tulnud Ingrid Neel võitis karjääri suurima tiitli

25aastasele Ameerikas sündinud Neelile, kes hoiab paarismängu maailma edetabelis 49. kohta, oli see karjääri suurimaks tiitlivõiduks. Ta oli varem triumfeerinud kahel WTA turniiril, kuid need olid taseme võrra nõrgemad (WTA 250).

Finaali avasetis murdsid jaapanlannad Eesti-Norra duo servi viiendas geimis, kuid Neel ja 30aastane Eikeri murdsid kohe vastu. Ent järgmises geimis ei õnnestunud neil taas oma pallingut hoida ning vastased pääsesid 4 : 3 juhtima.

Hozumi ja Ninomiya said servimurdega hakkama ka viimaseks jäänud üheksandas geimis ning võitsid avaseti 36 minutiga 6 : 3.

Teises setis oli suurema osa ajast initsiatiiv kodupubliku ees mängivatel jaapanlannadel – nad võitsid üheksanda geimi nulliga ja asusid 5 : 4 juhtima. Järgmises geimis oli neil ka kaks matšpalli, kuid Neel ja Eikeri suutsid otsustavatel hetkedel siiski oma pallingut hoida – 5 : 5.

Seejärel said murdsid nad vastaste servi ning olid järgmises geimis taga 15 : 40, ent päästsid kaks murdepalli ja võitsid lõpuks seti 7 : 5.

Otsustavas setis, mis mängiti kümnepunktilise kiire lõppmänguna, läksid Neel ja Eikeri esmalt 3 : 0 juhtima, kuid mängisid seejärel edu maha. Nad pääsesid uuesti 6 : 4 ette ning kuigi Jaapani tennisistid võitsid järgmise punkti servimurdega, siis viis viimast punkti ja ühes sellega matšivõit läks Eesti-Norra duole.

Kohtumine kestis kokku tund ja 45 minutit. Neel ja Eikeri võitsid kõikidest punktidest 47% (64/135).