Estonia

Üks mure on alati vähem, kui kodus leidub infrapuna termomeeter

Kõige täpsemad termomeetrid on invasiivsed, kuid nõuavad meditsiinipersonali olemasolu. Lisaks on need patsiendi jaoks ebamugavad. Kontaktivaba termomeetri puhul on aga täpsus +/-0,3 temperatuurivahemikus 32-43 kraadi. Täpse tulemuse saamiseks tuleb järgida termomeetri kasutusjuhendit.

Infrapuna termomeetriga mõõdetakse inimesel lähtuvat infrapunakiirgust. Termomeetri tähtis osa on lääts, mille abil koondatakse kiirgus detektorile ja mis muundab kiirgusenergia elektrisignaaliks. Viimane kuvataksegi numbrilisel kujul ekraanil. Tulemuse saamiseks peab panema termomeetri kulmude vahele, 5 sentimeetri kaugusele otsmiku keskpunktist. Kontaktivabas režiimis osutab sinine märgutuli sihitavale alale. Mõõtmisel tuleks hoida termomeetrit paigal, kuna liikumine mõjutab temperatuuri näitu. Kui kulmude piirkond on kaetud juuste, higi või mustusega, peaks seda mõõtmise täpsuse huvides puhastama.

Praegusel viiruste perioodil on kontaktivaba termomeeter kodus hea kaaslane – võibki öelda, et nende müük on viimasel ajal tunduvalt suurenenud. Kontaktivaba termomeetri plussideks on näiteks kiire mõõtmisaeg (vaid 1 sekund) ning tõik, et see muudab palaviku mõõtmise lihtsaks isegi väikeste laste puhul. Lisaks võimaldab termomeeter hinnata vedelike, näiteks vannivee või toidu temperatuuri. Paljudel mudelitel on ka toatemperatuuri mõõtmise funktsionaalsus. Termomeeter on kauni ja praktilise disainiga ning kuna ta on väike, saab seda vajadusel kaasas kanda. Seade lülitab end ise välja, kui seda 60 sekundi jooksul ei kasutata. Kokku on võimalik salvestada 99 mõõtmistulemust seadme mällu.

Kui ka sina eelistad mugavalt palavikku või muid temperatuure mõõta, siis vaata täpsemalt SIIT!

Football news:

Lampard after 0:3 with Sheffield: Chelsea must fight for the top 4. I've learned a lot
Simone Inzaghi: Scudetto for Lazio-a place in the Champions League. Talk of winning Serie A was exaggerated
Player the Premier League has admitted that he is gay anonymously. The letter was sent to the newspaper by the Foundation named after a football player who committed suicide after coming out
Messi has given 20 assists in La Liga. This is the best result of the tournament in 11 years
Chelsea lost by at least 3 goals in the Premier League for the first time in 11 months
Messi scored 20+20 points for the season in the League and repeated the achievement of Henri. In the XXI century, only they did it
Legia won the Polish championship for the 4th time in five years. It repeated the League record for titles (14)