Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

VÄGEV! 76aastane Reet Lainemaa on kudunud ja sõjakoldesse saatnud üle 800 paari sokke: „Igaüks peaks Ukrainat jõukohaselt toetama.“

Üleskutse Ukrainas võitlevatele sõduritele ja sõjas kannatanutele talveks sokke kududa on Eesti avalikus ruumis ringelnud viimased paar kuud. Reet (76) alustas aga juba 2014. aastal, kui algas sõda Donbassis. Naisele jäi silma kohalikus maakonnalehes ilmunud Naiskodukaitse üleskutse. „Ma ju oskan kududa, miks ma ei võiks Ukrainasse sokke saata,“ otsustas naine pikemalt mõtlemata kaasa lüüa. Kuu ajaga sündis varraste all 11 paari villaseid sokke ja südames jäi ta ootama järgmist kampaaniat.

Parim lambavillane

2015. aasta alguses näidati aga telekast saadet Donbassis käinud eestlastest. Kohapeal uuriti, kas siit saadetud traumakotid ja kanderaamid jõudsid kohale, võeti kasutusse ja milline on seal olukord üldse. „Me oleme Eestile väga tänulikud kõige eest, mida te meile saadate. Ärge unustage, et seisame siin ka Eesti vabaduse ja sõltumatuse eest,“ võttis üks komandör teema kokku.

See lause pani Reeda kärmelt tegutsema.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus