Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Verevahetus Tallinna linnavolikogus: kolm asendusliiget lahkus, kuna eksministrid naasid


 (3)
Meenutus ministriaegadest: Tanel Kiik ja Taavi Aas kõrvuti valitsuse pressikonverentsil.

Meenutus ministriaegadest: Tanel Kiik ja Taavi Aas kõrvuti valitsuse pressikonverentsil.

FOTO: Taavi Sepp | Ekspress Meedia

Pea nädal on möödas sellest, kui Kaja Kallas Keskerakonna ministritele ust näitas. Taavi Aas, Tanel Kiik ning Tiit Terik on nüüd taas Tallinna linnavolikogu liikmed.

Vabariigi valitsuse seadus välistab võimaluse, et minister on ühtlasi mõne volikogu liige, mistap olidki mainitud kolme volitused peatatud.

Nüüd aga on nad valitsusliikme kohustustest priid ja alates eilsest taas volikogu liikmed. Lahkuma peavad asendusliikmed Irina Embrich, Vladimir Afanasjev ning Larissa Novožilova.

Taavi Aas naasis ka riigikokku.

Teriku jaoks on ilmselt esiti veidi harjumatugi olla jälle nn lihtvoliniku rollis. 2019. aasta 18. aprillist kuni novembrini 2021 oli ta Tallinna linnavolikogu esimees. Kultuuriministri ametikoha võttis ta üle Anneli Otti käest, kes teatas mullu novembris tagasiastumisest.

Pole muidugi ka välistatud, et nii Aas, Kiik kui Terik võivad end peagi jälle mõnes ministeeriumis sisse seada. Hetkel sõltub palju Isamaa järgmisest käigust, mis tehakse teatavaks laupäeval toimuval volikogu. Neile on laual kaks varianti võimalikeks koalitsioonikõnelusteks - kooslused Reformierakond, SDE ja Isamaa; Keskerakond, EKRE ja Isamaa.