Estonia

VIDEO | Baskonia võttis eestlaste tubli panuse toel Hispaania liigas järjekordse võidu

Külalismeeskond Bilbao viskas küll kohtumise kaks esimest korvi ja asus juhtima 4 : 0, kuid seejärel haaras mänguohjad Baskonia ja neid enam käest ära ei andnudki. Avaveerandi võitsid väljakuperemehed 24 : 17, esimese poolaja lõpuks oli vahe kärisenud juba 24 punkti peale 51 : 27 ning sisuliselt oli asi sellega ka otsustatud. Teine poolaeg kulus seisu vormistamiseks ning lõpusireeni kõlades ilutsesid tablool Baskonia võidunumbrid 100 : 78.

Võitjate parimana viskas viis kaugviset tabanud Marcus Howard 20 punkti. Kotsar sai mänguaega vähem kui veerand tundi, kuid toimetas usinasti: ta viskas 15 punkti (kahesed 5/5, vabavisked 5/7), hankis 7 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Raiestele sai seekord platsil olla lausa 26 minutit, mille joksul viskas 3 punkti (kolmesed 0/2, kahesed 1/2, vabavisked 1/1), hankis 8 lauapalli, andis 1 resultatiivse söödu, tegi 1 vaheltlõike ja blokeeris 1 vastaste pealeviske. Raieste ainsaks jäänud korv mängust sündis kohtumise lõpu eel võimsast pealtpanekust.

Baskonia on teeninud 20 võitu ja 4 kaotust nagu ka juhtkolmiku ülejäänud liikmed Barcelona ja Madridi Real. Bilbao on 10 võidu ja 14 kaotusega 18 meeskonna konkurentsis 11. kohal.