Estonia

VIDEO | Tanel Kiik: antikehade kiirtestid on ülemüstifitseeritud teema

Tänasel pressikonverentsil sõnas Kiik, et ebakõlasid polnud mitte paar, vaid tunduvalt enam. Miks siis alles nüüd otsustati, et ta enam ametisse ei sobi?

"Keset kriisi lahendamist pole mõistlik minna juhte vahetama. Tekitab kaootilise olukorra. Väikeseid ebakõlasid mitme kuu jooksul kahjuks tulnud piisavalt."

Viimastel päevadel on meedias olnud palju juttu, et terviseamet on valitsuse otsusel kasutusele võtnud koroonaviiruse antikehade testid viisil, milleks need pole ette nähtud. Jutt käib valitsuserakonna Isamaa suurtoetajast ettevõtja Parvel Pruunsilla ning Tarvi Olbrei ja Alari Aho poolt mai alguses riigile kingitud 50 000 antikehade kiirtestist.

8. juunist võttis terviseamet kasutusele 5600 testi Tallinna sadamas ja lennujaamas.

Miks soovis valitsus, et need kasutusele võetaks, kui terviseamet leiab, et see pole mõistlik? "Antikehade kiirtestid on ülemüstifitseeritud teema," märkis Kiik. Ta lisas, et tasuta saadud testide äraviskamine pole mõistlik.

Intervjuus vastab Kiik ka sellele, kas Jürilo ametist kangutamine oli ennekõike EKRE initsiatiiv ning kuidas hakatakse nüüd uut juhti valima.

Football news:

Bayern, Atletico and Everton are Interested in Zaa
Joan Laporta: Messi is the best in history. We must create appropriate conditions for it
Mourinho on Bergwein in reserve: Klopp, Pep and Lampard you ask such questions
Solskjaer on Pogba: he's been great since the restart. When Paul plays like this, you can't help but include him in the lineup
Alisson: the points Record was not Liverpool's goal. We are still Champions
Inter want to extend Sanchez's lease and are willing to pay extra for him to Manchester United if the clubs play in the Europa League final
Don't talk behind our backs, go out on the field and fight with us. Pep's possible appeal to Jose, Klopp and the world