Estonia

VIDEO | Tulevane haridusminister Jaak Aab: õpetajate palk peab kindlasti tõusma

Keskerakonna esimees peaminister Jüri Ratas teatas täna, et haridus- ja teadusministrikandidaat on praegune riigihalduse minister Jaak Aab.

Aab rääkis ajakirjanikele juba ka esimestest mõtetest ja oma seisukohtadest uues valdkonnas. Suures osas kavatseb Aab jätkata tagasiastunud Mailis Repsi rada, kuid tal on ka omi mõtteid, mida ellu viia.

Regionaalne vaade ja õpetajate palgatõus

"Regionaalne vaade hariduses on kindlasti see, mis mind huvitab - millised on probleemid ja üritada neile lahendusi leida," tõi Aab ühe olulise teemana välja. Ta lisas, et kui esialgu tuleb jätkata koalitsioonilepingus paika pandud programmiga, millega on Reps algust teinud, siis saab tööplaani alati täiendada ka uute algatustega.

Aab ütles, et peab tähtsaks kodulähedaste väikekoolide säilimist ja nentis, et ka sellest võib saada üks teema, millega tuleb uues ministriametis tegeleda.

Õpetajate palgast rääkides, kinnitas Aab, et pooldab pedagoogide palgatõusu ja valitsus ei tohiks loobuda eesmärgist, et õpetajate keskmine brutokuupalk peaks olema 120% Eesti keskmisest brutopalgast.

"Kui erakonna esimees tegi mulle ettepaneku haridus- ja teadusministriks saada, siis ma ütlesin, et paluks toetada ka seda, et õpetajad edaspidi saaksid palgatõusu," sõnas Aab.

Haridus- ja teadusministri kandidaat tõi veel välja, et parandada tuleks venekeelsete laste võimalusi koolis eesti keelt ja eesti keeles õppida. "Kellelegi ei ole saladuseks, et soov õppida on venekeelsete laste hulgas suurem, kui me suudame seda kvaliteetselt pakkuda. Seda me peaksime parandama ja tulema sellele soovile vastu," sõnas Aab.

Haridusvaldkonna koroonameetmetest rääkides tõdes Aab, et praegune töökorraldus, kui Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumid on distantsõppele suunatud, ei ole kerge. Küll aga peab ta seda ajutiselt mõistlikuks ja põhjendatud lahenduseks. "Midagi teha ei ole vaadates viiruslikku olukorda ja kuidas just noorte hulgas nakatumine kiiresti levis," märkis ta. Kuigi noored võivad koroonaviirust kiiresti ja ka asümptomaatiliselt läbi põdeda, siis jõuab viirus järjest enam ka eakateni ning hooldekodudesse ja haiglatesse, mistõttu tuleb Aabi sõnul koroona levikule piir peale saada.

Football news:

Drinkwater went to Kasympasha: didn't play for almost a year, cut down a 16-year-old in a youth match and had a Harry Potter-style night out during the Champions League
Lampard on retirement: I'm not stupid and I know what the pressure is when working with a top club. Rumors don't matter
Klopp on transfers: I can't spend money, I just give recommendations. Never made such decisions
Allegri is not on the list of candidates for the post of Chelsea coach. Tuchel is the favorite, Rangnik is the backup option
De Bruyne will miss 4 to 6 weeks due to injury. He will not play with Liverpool and Tottenham, probably
Zidane's assistant: Every defeat of Real Madrid provokes criticism. We know how to react
The hairdressers'Union criticized Promes and Labiad for celebrating a goal in the style of a haircut: They are completely out of touch with reality