Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

VIDEOD | Ajaloolise Belgradi derbi otsustas viimaste sekundite kolmene, Real oskas võidu maha mängida

Belgradi suurklubid Partizan ja Crvena zvezda on teada-tuntud vihased rivaalid, kuid mõneti üllatuslikult polnud nad kunagi varem Euroliigas vastamisi läinud. Nii olid 18 340 Stark Arenasse kogunenud pealtvaatajat tunnistajaks ajaloolisele matšile.

Ning andmine oli tõepoolest kõva. Kui avaveerandi võitis Partizan 20 : 11, siis pikale puhkepausile minnes oli omakorda seitsme punktiga peal Crvena zvezda. Kolmandal veerandil vinnas Partizan end taas järele ning paarirakendina mindi normaalaja lõpuni välja. Mängu saatus otsustati kaks sekundit enne lõpusireeni: Nemanja Nedović tabas kolmese ja tõi Crvena zvezdale 76 : 73 võidu.

Nedović oli 20 punktiga ka võitjate parim korvikütt, Partizani poolelt sai Kevin Punter resultatiivseimana kirja 15 punkti.

„Mis ma oskan kosta? See on parim võimalik tunne,“ säras Nedović kohtumise järel antud inervjuus. „Võitlesime vägevalt, atmosfäär oli uskumatu. Meil tekkis võimalus mäng võita ja seda me ka tegime. Ma ei olnud kogu mängus ainsatki kolmest tabanud, kuid olin sada protsenti kindel, et selle viimase ma taban. See oli meie jaoks suur võit ja paneme edasi!“

Madridi Reali ja Monaco kohtumine Hispaania pealinnas läheb klassikasse aga seetõttu, et näitab ilmekalt, et isegi sellisel tasemel ei ole väljapääsmatuid olukordi.

Nimelt oli normaalaja lõpuni jäänud viis sekundit ja Real juhtis nelja punktiga. Mõistagi võttis sellisel hetkel Monaco poolelt viske enda peale Mike James. Ja see kolmene oli tõeline jackpot: lisaks sellele, et see sopsas, tegi Walter Tavares Jamesile viskel ka vea. Sisse läks ka järgnenud vabavise ja et Reali poolt Dzanan Musa kolmene enam ei tabanud, järgnes lisaaeg. Seal osutus punkti jagu paremaks Monaco, kes võttis lõpuks 95 : 94 võidu.

Seejuures lubati Monacol Jamesi isikus lisaaja viimasel rünnakul lihtsalt palli põrgata, selmet Jamesi vastu viga teha ja ameeriklane vabaviskejoonele saata. Samasugust omapärast taktikat praktiseeris Real mäletavasti ka eelmise hooaja finaalmängus Istanbuli Anadolu Efesi vastu, kus vastased juhtisid oma viimasele rünnakule minnes ühe punktiga ning ka siis ei antud treeneripingil Reali mängijatele korraldust viga teha.