Estonia

VIDEOD | VALUS! Poolfinaali kahel korral juhtinud Läti pidi tunnistama Kanada nappi paremust. Teine finalist on Saksamaa!

Ning kui otsustavat perioodi oli mängitud üheksa minutit, asusid 27kordsed maailmameistrid kohtumist esimest korda juhtima, värava autorina läks kirja Adam Fantilli.

Läti üritas mängu lõpus meeleheitlikult seisu viigistada, kuid paraku nende ponnistusi edu ei saatnud ning Kanada saatis viimasel minutil ka neljanda litri nende tühja väravasse, tabamuse autoriks Scott Laughton. Nii pääses homsesse finaali ikkagi Kanada ja lätlaste osaks jääb pronksimäng. Kanada tegi kohtumises 36 ja Läti 22 pealeviset.

MMi teises poolfinaalis läksid vastamisi USA ja Saksamaa. Kuigi ameeriklased läksid mängu 2 : 0 juhtima, lõppes normaalaeg viigiliselt 3 : 3. Lisaajal kerkis sakslaste kangelaseks Frederik Tiffels, kes saatis litri jänkide puuri, kui mängitud oli seitse ja pool minutit. Nii kohtuvad pühapäeva õhtul finaalis Kanada ja Saksamaa, pronksmedalite saatuse otsustab aga Läti ja USA vaheline heitlus.