Estonia

VIDEOINTERVJUU | Eestlasest ellujäänu, kes nägi uppuvast Estoniast möödumas valget kogu: loogiline, et tegu võis olla allveelaevaga

Rootsi dokumentaalsarjas "Estonia - leid, mis muudab kõike" avastavad sukeldujad Estonia vrakist hiiglasliku augu. Jahmatav leid on keerutanud oletusi, et laeva uputas kokkupõrge alust väljaspoolt tabanud objektiga, mis võis olla Rootsi allveelaev.

Seda oletust peab loogiliseks ka eestlasest ellujäänu Carl Eric Laantee Reintamm, kes nägi kajutist põgenedes meres midagi valget uppuvast Estoniast mööda liikumas.

Millega oli tegu?

Alguses kuulis ta imelikke hääli, nagu oleks laev läbi jää sõitnud. See ei saanud septembrikuus aga võimalik olla. Laantee Reintamm meenutas, et järgnesid imelikud mootorihääled, mis meenutasid pidurdamist. Mustavale merele vaadates silmaski ta midagi valget laevast mööda liikumas ja arvas, et ehk võis see olla asi, mis kummalisi hääli tekitas. "Vaatasin, et see oli imelik, et liigub minema ja lained lainetavad sealt üle. Lained olid vaiksed, kuigi muidu oli tuuline ja hirmus ja külm. See liikus mööda laeva külge ettepoole ära, ei vajunud," meenutas ta.

Mõni päev hiljem luges ta pääsenuna Stockholmis uudistest, et õnnetuse põhjustas lahti tulnud visiir. "Seda teatati väga kiiresti, kuigi ei olnud mingit komisjoni tööd toimunud. Mul ei olnud põhjust seda mitte uskuda," nentis Laantee Reintamm.

Rootsi dokumentaali avastuse valguses peab ta tõenäoliseks, et meres silmatud valge kogu võis olla allveelaev. Laantee Reintamm meenutas, et kui temaga rääkisid Estonia ehitanud Mayeri laevatehase peauurija ja abiks olnud advokaat, siis küsisid nad talt otse, kas ta nägi vees allveelaeva. Laantee Reintamm seda neile kinnitada ei saand, aga jäi mõtlema juba siis, et see tundub loogiline.

"Ma jäin lootma, kuna nad ütlesid mulle, et ka keegi teine üleelanutest oli väitnud, et nägi allveelaeva. Ma ei saa teile kinnitada, et ma allveelaeva nägin, aga ma olen uskunud, et neil oli tõenäoliselt õigus. Siis läks asi loogiliseks - miks oli vaja vrakk kinni katta betooniga, midagi kunagi pole toimunud, miks ei lasta inimesi sinna ligi, kõikidel kõik keelatud," rääkis ta.

Football news:

Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here