Croatia

BAYERN TRIJUMFALNO ZAVRŠIO SEZONU! Perišić asistirao u osvajanju 20. kup trofeja u povijesti!

Nogometa큄i Bayerna iz Muenchena po 20. su put u klupskoj povijesti osvojili Njema훾ki kup, oni su u subotnjem finalu u Berlinu uvjerljivo svladali Bayer iz Leverkusena sa 4-2 (2-0), a hrvatski reprezentativac Ivan Peri큄i훶 bio je asistent za 훾etvrti pogodak Bavaraca na utakmici.

U 89. minuti Peri큄i훶 se sjurio po lijevom krilu, a nakon 큄to je stigao do gol-aut linije uputio je povratnu loptu kroz noge svog 훾uvara za natr훾alog Roberta Lewandowskog koji je s pet metara postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Bavarce je ka jubilarnom 50. doma훶em trofeju, uz 20 kupova imaju i 30 naslova prvaka, poveo David Alaba odli훾no izvedenim slobodnim udarcem sa 18 metara u 16. minuti, a na 2-0 povisio je Serge Gnabry u 24. minuti nakon odli훾ne suradnje s Joshuom Kimmichom. Kimmich je osvojio loptu na polovici Bayera i zatim dodao loptu na desni bok za Gnabryja koji se sjurio u kazneni prostor i pogodio suprotni kut Hradeckog.

Za 3-0 pogodio je Lewandowski svojim 50. golom u sezoni, ali uz obilatu pomo훶 vratara Bayera Hradeckog. Lewandowski je prihvatio dugo ispucavanje Neuera i uputio u큄tar udarac sa 25 metara kojega Hradecky nije uspio ukrotiti. Vratar Bayera poku큄ao je odbiti loptu dlanovima, ali ona se od tla odbila njemu kroz noge i “u큄uljala” se u mre탑u.

Za Bayer su strijelci bili Sven Bender koji je u 63. minuti udarcem glavom s pet metara svladao Neuera nakon kornera kojega je izveo Demirbay te Kai Havertz koji je u petoj minuti suda훾ke nadoknade iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom Daviesa.

Peri큄i훶 je igrao za Bayern od 64. minute, a ovo mu je tre훶i naslov pobjednika Njema훾kog kupa u karijeri i to s tre훶om razli훾itom mom훾adi. S Borussijom Dortmund je slavio 2012., a s Wolfsburgom 2015. godine.

Za Bayern je ovo druga “dvostruka kruna” zaredom, a peta u posljednjih osam sezona. Kakva superiornost Bavaraca. Slijedi im borba za jeidni preostali trofej, onaj Lige Prvake koji혻 bi se trebao igrati u Lisabonu od 12. kolovoza.

Uz 20 pobjeda u finalima kupa, Bayern ima samo 훾etiri poraza u zavr큄nici, dok je Bayer i nakon 훾etvrtog nastupa u finalu ostao na jednom naslovu osvojenom 1993. godine.

Ve훾er rekorda: Vardy probio granicu od 100 golova u Premiershipu! Ispred njega ostali samo velikani

Komentari odra탑avaju stavove njihovih autora, ali ne nu탑no i stavove portala Dnevno.hr. Molimo 훾itatelje za razumijevanje te suzdr탑avanje od vrije휃anja, psovanja i vulgarnog izra탑avanja. Portal Dnevno.hr zadr탑ava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog obja큄njenja.