Croatia

Hertha u gradskom derbiju razbila Union Berlin! Ibišević briljirao

Nogometa큄i berlinske Herthe ostvarili su i drugu uvjerljivu pobjedu u povratku njema훾ke Bundeslige, nakon 큄to su u gradskom derbiju pred praznim tribinama Olimpijskog stadiona svladali Union Berlin

Prva utakmica 27. kola njema훾kog prvenstva bila je bez pogodaka do 51. minute, a onda su doma훶i igra훾i u razmaku od deset minuta 훾ak triput zatresli mre탑u.

U 51. minuti je 35-godi큄nji kapetan Herthe Vedad Ibi큄evi훶 doveo svoju mom훾ad u vodstvo pogotkom glavom na uba훾aj Marvina Plattenhardta.

U sljede훶a dva pogotka Ibi큄evi훶 je sudjelovao kao asistent. U 52. minuti je odli훾nim dodavanjem izbacio Belgijca Lukebakija koji je zaobi큄ao vratara i pogodio nebranjenu mre탑u. U 62. minuti Ibi큄evi훶 je spustio loptu za Brazilca Cunhu, a ovaj je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 3:0. Kona훾nih 4:0 glavom je postavio Belgijac Boyata, nakon uba훾aja iz kuta Plattenhardta.

Hertha je ovom pobjedom do큄la do 34 boda i probila se na 10. mjesto, dok je Union Berlin s 30 bodova ostao na 12. poziciji. Vode훶i Bayern ima 58 bodova, 훾etiri vi큄e od drugoplasirane Borussije Dortmund. Tre훶a je Borussia Moenchengladbach s 52 boda, a 훾etvrti RB Leipzig ima 51 bod.

U subotu je na rasporedu pet od osam preostalih utakmica 27. kola, a sastaju se: Borussia Moenchengladbach – Bayer, Freiburg – Werder, Paderborn – Hoffenheim, Wolfsburg – Borussia Dortmund (sve u 15.30 sati) i Bayern – Eintracht (18.30).

SPEKTAKL PO훻INJE, NOGOMET OPET NA TV-u: Bundesliga naveliko kre훶e! Evo gdje je mo탑ete gledati utakmice ovaj vikend!

Komentari odra탑avaju stavove njihovih autora, ali ne nu탑no i stavove portala Dnevno.hr. Molimo 훾itatelje za razumijevanje te suzdr탑avanje od vrije휃anja, psovanja i vulgarnog izra탑avanja. Portal Dnevno.hr zadr탑ava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog obja큄njenja.

Levchenko about dinner in a restaurant in Amsterdam: you put the Plates on a tray yourself, the distance with the waiter is 1.5 m
Ex-Moscow midfielder Krunich: In Europe, everything looks beautiful, but this is not quite true. There is no soul there, but Russia has one
Kiknadze says that he is a club. But the club is a team, and the rest is transient. Boris Ignatiev about the CEO of Loco
Inter is ready to sell Icardi to PSG for 55-60 million euros. In Paris, he is offered a salary of 10 million a year