Croatia

Hrvatski stručnjak uzeo bod pa priznao: Vrijeđali su me zbog podrijetla...

"Nije mi drago da smo oko 70. minute prestali igrati. Do tada smo bili bolja momčad, i zato ostaje žal za pobjedom, tim više što su moji igrači dali sve što su mogli, odigrali su fantastično"

U susretu petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan JurićJuventusa kojem je to već treći remi u posljednja četiri kola. Jurić je dosad u Serie A dva puta srušio Juventus na klupi Genoe i Verone, oba puta na domaćem terenu, a ovoga puta je u Torinu izvukao bod.

- Vrijeđali su me, govorili da sam Balkanac, rugali su se mom porijeklu i ja sam na to morao odgovoriti - rekao je nakon utakmice Splićanin kojega Italija obožava. A Juveu je odgovorio na sjajan način - otkinuvši im bod.

Piermario Morosini tributes
'PLATIT ĆETE SVE' Stravična scena na talijanskom travnjaku: Navijači pripremili križeve...

U 60. minuti nakon lijepe akcije gosti su stigli do 1:0 pogotkom Andrea Favillija, pet minuta nakon što je ušao u igru umjesto Nikole Kalinića. Izjednačio je Dejan Kuluševski u 77. minuti. Oba sastava su postigla po još jedan pogodak, Ebrima Colley u 16. minuti za Veronu, a Alvaro Morata za Juve u 45. minuti, no oba gola su poništena zbog zaleđa.

Igrači Juventusa su tijekom utakmice i dva puta pogađali okvir suparničkog gola, u 42. minuti vratnicu je uzdrmao Juan Cuadrado, a u 75. minuti Pablo Dybala. Dodajmo, kako je Cristiano Ronaldo i dalje izvan stroja zbog koronavirusa.

L'équipe de France de football s'impose face à la Croatie (2-1) en ligue des Nations au Stade Maksimir à Zagreb
LIGA PRVAKA Sjajni Lovren nije spasio Zenit, Juventus rutinski

- Nije mi drago da smo oko 70. minute prestali igrati. Do tada smo bili bolja momčad, i zato ostaje žal za pobjedom, tim više što su moji igrači dali sve što su mogli, odigrali su fantastično. Sve su to mladi igrači, igrali su kao u transu, pokazali nevjerojatan duh i ja im zbog toga zahvaljujem.

Podsjetimo, protiv Juventusa je s Genoom slavio i sa 3:1 na domaćem terenu, u prvenstvenoj utakmici odigranoj 27. studenoga 2016. Drugu pobjedu nad "Starom damom" ostvario je 8. veljače ove godine kad je njegova Verona na domaćem terenu slavila sa 2:1.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Lucescu after 0:3 with Juve: Dynamo is learning, getting experience and should go to the eurovesna
You can't be half-pregnant and half-make the playoffs. Tuchel on PSG's chances in the Champions League
Barcelona first ever Champions League penalty kick in 5 consecutive rounds
Almost pregnant doesn't mean pregnant. This is Tuchel's metaphor about PSG's chances for the Champions League play-offs: we explain their alignment with Manchester United and RB
We know more than half of the participants in the Champions League playoffs. Who is already there, and who postponed until the last round?
Maguire about 1:3 with PSG: the Opponent scored illogically-a ricochet and pinball around the penalty area
Ronald Koeman: Barcelona want to score 18 points in the Champions League. We had a great 1st half with Ferencvaros