Croatia

Liga prvaka: Leipzigu golijada u Istanbulu, pogodak Olma

Nogometaši RB Leipziga osvojili su važna tri boda u borbi za plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što su u ‘ludom’ susretu u Istanbulu pobijedili Istanbul Basaksehira sa 4-3.

Gosti su imali 2-0 i 3-1, no domaćin je predvođenin trostrukim strijelcem Irfanom Kahvecijem uspio izjednačiti na 3-3. Ipak, u drugoj minuti nadoknade njemački sastav je stigao do pobjede.

Leipzig je poveo u 26. minuti, Marcel Sabitzer je pucao sa više od 25 metara, ali je lopta na putu do gola pogodila Yussufa Poulsena i prevarila domaćeg vratara. Mukiele je u 43. minuti zabio za 2-0, no u posljednjim trenucima prvog dijela Irfan Kahveci je vratio turskog prvaka u život. Edin Višća je iz kornera uputio prizemnu loptu na rub kaznenog prostora, a Kahveci je sjajnim udarcem pogodio za 2-1.

Dani Olmo je lijepo zabio za 3-1 u 66. minuti, no samo šest minuta kasnije Kahveci je smanjio na 2-3. Sjajnu predstavu 25-godišnji turski veznjak je okrunio fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 85. minuti. No, to nije bilo dovoljno, jer je Leipzig u drugoj minuti nadoknade stigao do pobjede. Alexander Sorloth je sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio za 4-3.

U drugom susreti večeri u ovoj skupini Manchester United će dočekati PSG, a “Crvenim vragovima” je dovoljan bod kako bi osigurali jednu od prve dvije pozicije.

ManU vodi na ljestvici s devet bodova, kolilo ima i Leipzig, dok je PSG treći sa šest bodova. Istanbul Basaksehir je ispao iz svih kombinacija, posljednji je s tri boda.

U susretu E skupine Krasnodar je pobijedio Rennes sa 1-0 osiguravši treće mjesto i plasman u Europsku ligu.

Pogodak odluke zabio je Marcus Berg u 72. minuti. Aleksander Martinovič je uputio jednu dugačku loptu, Berg je bio brži od francuskim stopera, izašao je sam ispred Romaina Salina i lijepo zabio za 1-0.

Večeras se još sastaju Sevilla i Chelsea. Oba kluba su osigurala prolaz, a na Sanchez Pizjuanu borit će se za prvo mjesto. Prvi susret je završio bez golova, pa pobjednik sigurno uzima “jedinicu”.

Na ljestvici vode Sevilla i Chelsea sa po 10 bodova, Krasnodar ima četiri, a Rennes jedan bod.