Hungary

A Fulham nyerte a világ legdrágább meccsét, visszajutott a Premier League-be

fulham

A Fulham FC hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a Brentford FC-t az angol labdarúgó másodosztály (Championship) rájátszásának kedd esti döntőjében, így visszajutott a Premier League-be – írja az MTI.

A bajnokságot a Leeds United nyerte, a második a West Bromwich Albion lett, ők alanyi jogon feljutottak az első osztályba. A rájátszást a 3-6. helyezettek játszották.  A 46 fordulós másodosztályban a Brentford harmadik lett, de csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzte meg a negyedik Fulhamet. Rajtuk kívül a Cardiff és a Swansea jutott még be. De a döntőt végül előbbi kettő játszhatta.

A gól nélküli döntetlennel zárult rendes játékidő után a védő Joe Bryan duplázott: a 105. percben szerezte meg a vezetést szabadrúgásból a Wembley Stadionban rendezett meccsen, majd a 117. percben egy pontos kényszerítő végén is betalált. A hátvédnek ez volt a második és a harmadik találata a mostani bajnoki szezonban. A második gólja:

A végeredményt ugyancsak egy védő, a Brentford dán légiósa, Henrik Dalsgaard állította be a 124. percben.

Az 1879-ben alapított Fulhamnek a következő lesz a 27. szezonja az első osztályban, ahonnan legutóbb tavaly tavasszal esett ki. A Brentford 1947 után szerepelhetett volna ismét az angol labdarúgás élvonalában.

A Championship rájátszásának döntőjét a világ legdrágább mérkőzéseként szokás emlegetni, mert amelyik csapat nyer, az feljut a Premier League-be, amivel rengeteg pluszpénzhez jut.

A Deloitte's Sports Business Group becslése szerint a két nyugat-londoni csapat közül – a stadionjuk mindössze négy mérföldre van egymástól – a Fulham 135 millió fonttal gazdagodik a következő három évben, a Brentford pedig 160 millióval gyarapodhatott volna.

(Borítókép: A Fulham csapata ünnepli az angol másodosztály rájátszásának megnyerését, egyben a feljutást a Premier League-be.  Reuters/Matthew Childs)

Lampard will talk to Kepa and Caballero after signing Mendy
Ralf Rangnick: Havertz - Cruyff of the present day. I don't see any weaknesses in his game
Documentary about Varane nominated for the award of the Rotterdam sports film festival
Two substitute players played for Tuapse. The PFL confirmed the participation of players not included in the application
Jurgen Klopp: Arteta is an exceptional coach. Arsenal have a good balance between defence and attack
The Prosecutor's office of Perugia suspended the investigation of the Suarez exam due to leaks in the media
The rebuilding of the Union stadium by fans is a Berlin legend. Helped other people's fans, worked on December 30 in the cold, the watchman was 80 years old