Hungary

Ferencváros – FC Barcelona 0–3

Szerda este a Ferencváros az FC Barcelona csapatát fogadja a Puskás Arénában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

A csoportot százszázalékosan vezető Barcelonában ott van az egyaránt világbajnok Sergio Busquets, valamint Antoine Griezmann is. A G csoportból a százszázalékos Barcelona és a második Juventus is továbbjutott már (bár még az első hely sorsa még nem dőlt el), az FTC és a Dinamo Kijev a harmadik helyért csatázik, amellyel tavasszal az Európa-liga legjobb 32 együttese között lehet folytatni a nemzetközi szereplést.

1. perc: Elkezdődött a meccs. A Barcelona kőkeményen letámadja a Fradit.

5. perc: Dest adott be balról, Braithwaite az ötös sarkánál megelőzte Blazicot, de végül a kapu mellé ment a lövése. Ez veszélyes volt.

10. perc: Teljesen beszorul a Ferencváros, nem nagyon jártak még a katalánok térfelén.

13. perc: Isaelt kis híján sikerült kiugratni, de rosszul vette át a labdát, oda a lehetőség.

14. perc: Vezet a Barcelona! Griezmann kapott a baloldalról egy beadást Jordi Albától, a francia csatár egészen elképesztő mozdulattal rúgta be Dibusz kapujába a labdát. 0-1

18. perc: Trincao perdított a kapu mellé egy baloldali beadás után. Nagyon szellős a Fradi védelme.

20. perc: Újabb Barcelona gól, ismét balról érkezett a labda, most Braithwaite rúgta közelről a hálóba a labdát. 0-2

26. perc: Vezet a Juventus a Dinamo Kijev ellen.

©

27. perc: Frimpongot futotta le Braithwaite, akit a ferencvárosi hátvéd felrúgott, 11-es.

28. perc: Dembélé a kapu bal oldalába rúgja a büntetőt, Dibusz a másik irányba mozdult. 0-3

34. perc: Braithwaite tarthatatlan, egy bal oldali beadást pörgetett a kapu mellé.

35. perc: Szabadrúgáshoz jut a Ferencváros 25 méterre a Barca kapujától, de Uzoni beadását kifejelik, utána már les. Az ellentámadásból kis híján megszerezte Braithwaite a második gólját. Frimpong szinte levette neki a labdát, a csatár lövését Dibusz szépen védte.

41. perc: Uzoni elől kell mentenie a katalán kapu előtt Albának, oda a lehetőség.

45. perc: Vége az első félidőnek. A Barcelona teljesen megérdemelten vezet három góllal, más dimenzióban fociznak, mint a Ferencváros.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

50. perc: Ferencvárosi helyzet! Heister beadását Nguen 10 méterről Minguezába lőtte, a lecsorgót Sigér szedte össze, de a jobb felső mellé csavarta a labdát.

A kezdőcsapatok:

Ferencváros:

Dibusz - Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister - Sigér, Somalia - Isael, Uzuni - Nguen

FC Barcelona:

Neto - Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba - Busquets, Pjanic - Trincao, Griezmann, Dembélé - Braithwaite

Chelsea hope Tuchel will be at the match against Wolverhampton on Wednesday
Antonio Conte: Inter lost 0:2 in the last derby. We need to play Milan more decisively in the Cup
Pioli about the Italian Cup derby: Milan wants to win the Italian Cup, but we have a very difficult grid