Israel
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

אבי מעוז: "אדאג לבטל את מצעד הגאווה בירושלים"; בקהילה הגאה חוששים

יו"ר נעם כינה את מצעד הגאווה "זנותי בפרהסיה", והוסיף: "זה לא עלה בהסכמים הקואליציונים, אבל הייתי רוצה לבטל אותו". המועמדת מטעמו לראש היחידה לתכנים חיצוניים במשרד החינוך - רוני ססובר, שתקפה בעבר את "התנועה הפרוגרסיבית שהורסת את החברה הישראלית"

בווידאו: יו"ר סיעת נעם: "לא דרשתי בהסכמים הקואליציוניים לבטל את מצעדי הגאווה" (ערוץ הכנסת)

יו"ר נעם, ח"כ אבי מעוז, התחייב היום (חמישי) בעלון השבת "עולם קטן" - "אדאג לבטל את מצעד הגאווה בירושלים". "זה לא עלה בהסכמים הקואליציונים אבל אני לא מסתיר, ודאי שהייתי רוצה לבטל את זה, זה חרפה", תקף. הוא כינה את המצעד, המתקיים בירושלים מאז 2022, "זנותי בפרהסיה". במצעד הגאווה בירושלים ב-2015, ישי שליסל רצח את שירה בנקי בת ה-16 ופצע חמישה צועדים.

אמש, פורסם כי לפי ההסכם הקואליציוני של נעם עם הליכוד, אבי מעוז יקבל אחריות על היחידה לתוכניות חיצוניות וקידום שותפויות במשרד החינוך. היום, גורמים במפלגת נעם אמרו כי מעוז בוחן את האפשרות להציב את רוני ססובר כמי שתעמוד בראש היחידה שתועבר ממשרד החינוך למשרד ראש הממשלה.

ססובר הייתה מועמדת ברשימת ימינה לכנסת והייתה מקורבת לראש הממשלה נפתלי בנט. היא תקפה אותו אחרי שהקים את הממשלה עם רע"ם ומפלגות המרכז-שמאל, וויתרה על מקומה בכנסת במהלך קמפיין הבחירות לכנסת ה-25, אף שהייתה יכולה להיות חברת כנסת לתקופה מסוימת. לאחרונה היא החלה להוביל פורום הורים למען המסורת. בראיונות לתקשורת הסבירה כי "השתקת הערכים היהודיים בבתי הספר היא במזיד. רבים מהגופים שנכנסים לבתי הספר ממומנים על ידי ממשלות זרות וכל מיני בעלי אינטרסים שהמטרה הסופית שלהם היא מחיקת הזהות היהודית של תלמידי ישראל והפיכת מדינת ישראל לכל אזרחיה".

"אדאג לבטל את מצעד הגאווה בירושלים". מעוז(צילום: ראובן קסטרו)

בעבר, ססובר הסבירה כי "זה לא רק הטשטוש של הזהות היהודית בבתי הספר והגנים אלא גם טשטוש המגדר. התנועה הפרוגרסיבית הורסת את החברה הישראלית. היא נכנסת לבתי ספר באמצעות כל מיני סוכני שינוי ומנסה לערער את כל היסודות. מעבירים לילדים שלנו תוכניות ותכנים שעטופים בצלופן נורא יפה של הכלה, קבלת האחר או שוויון מגדרי - כל מיני מילים גבוהות ונעימות אבל בתכל'ס יש שם חינוך מחדש לערכים שההורים לא בהכרח מסימים או איתם. אם לא נהיה עם היד על הדופק, אי אפשר יהיה לעצור את זה". היא קראה להורים "לכו לבית הספר ותגידו 'אני רוצה שיעור תנ"ך או יהדות לילד שלי'. אם אפשר ללמוד שמונה שעות שפה ושמונה שעות חשבון, אפשר למצוא גם שעה לתנ"ך".

הסמכות של מעוז מגיעה מסעיף נוסף שנכלל בהסכם בין המפלגות ליכוד ונעם, בנוסף לסעיפים הראשונים בו, מהם עולה כי מעוז ימונה לסגן שר במשרד ראש הממשלה, ובתוך חודש מאז הקמת הממשלה תוקם הרשות לזהות לאומית יהודית במשרד ראש הממשלה, ש"תעסוק בחיזוק ובייצור הזהות הלאומית יהודית בכל המערכות הציבוריות".

עוד בוואלה!

ההסכם של הליכוד עם אבי מעוז: מפלגת נעם תקבל אחריות על תכני חינוך בישראל

לכתבה המלאה

מצעד הגאווה בירושלים, השנה(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

הילה פאר, יו"ר האגודה למען הלהט"ב, תקפה את ההסכם. בריאיון ל-103FM הביעה את חשש הקהילה הגאה. "החשש צריך לגעת לכל הורה במדינת ישראל ולכל הורה לעתיד. המטרה של משרד החינוך היא לחנך ולהגן על הילדים, להוציא תוכניות של הסברה לקהילה הגאה זה בעצם לקחת לילדים האלה את האפשרות היחידה למצוא שייכות בתוך עצמם".

"מרגיש שבשנים האחרונות בלבול וניסיון לצייר את המאבק הגאה כמאבק שהוא אלים וכופה. התבלבלנו, הקהילה הגאה היא בערך 10% מהאוכלוסייה במדינת ישראל. המאבק שלנו מצליח כי הוא צודק, מאבק שמבקש זכויות אדם, שוויון, באמת את הזכויות לחיות את החיים שלנו כמו שאנחנו רוצים, לא כדי לפגוע באף אחד", קבעה הילה. " אני חוששת בשביל הילדים שנמצאים בארון או שיצאו מהארון, שיהיה להם אפס מערכות תמיכה, אפס יכולת למצוא שייכות, להבין מה עובר עליהם".