Israel

"גיבורי-על באמת קיימים": אלפים ליוו למנוחות את ארי פולד

"גיבורי-על באמת קיימים": אלפים ליוו למנוחות את ארי פולד

אלפים בבית העלמין האזורי שבכפר עציון ליוו למנוחות את ארי פולד, שנרצח בפיגוע הדקירה אמש (ראשון) בצומת גוש עציון בדרכו האחרונה. פולד, נדקר על ידי המחבל חליל ג'בארין בן ה-16 בכניסה לקניון "הרים" בצומת, ופונה במצב אנוש לבית החולים - שם נקבע מותו. אל ההלוויה הגיעו שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן, הרב דוד לאו, ושר החקלאות אורי אריאל.

פולד, בן 40 תושב אפרת, נהג להתבטא ולהתראיין בתקשורת בנושאים פוליטיים, ורבים החשיבו אותו כלוחם בחזית ההסברה של מדינת ישראל.

הרב יונה, אביו של פולד ספד לו "בכל חיינו אנחנו מדברים על גיבור, לכם יש בעל - אבא שהיה גיבור אמיתי, לא רק במותו אלא בחייו. בצנחנים, בלבנון, בכיתת הכוננות באפרת, כולם ביקשו להיות יחד עם ארי, כל עצם בגופו הוא הקדיש למען ישראל. האב הוסיף, "ציון בוכה, מדינת ישראל בוכה, הדמעות הגיעו לכל העולם. ארי הכיר המונים ברחבי העולם ומאות מכתבי צער הגיעו לבניו לאחר ההודעה על רציחתו".

שלושת אחיו של המנוח, משה, דני ואיתן ספדו גם הם, "ארי תמיד תיזכר כגיבור שאהב את הארץ, אחי קפץ על המחבל שדקר אותו בגלל הנשמה הגדולה שלו, גיבורי-על באמת קיימים" ספד דני. "יש מילה אחת להגדיר אח, פשוט גיבור. מי עוד יכול לתאר לעצמו, יורה במחבל לאחר שהמחבל נעץ בו סכין, רק אחי, אחי הגיבור" אמר משה. אחיהם איתן ספד "אח יקר מכל, הציבור הגדול פה ימשיך את דרכך, לא יוכלו לנו, אנחנו ננצח. אני רוצה לבקש סליחה, אני אוהב אותך מאוד".


לקריאה נוספת:
"מלוחמי ההסברה הגדולים": ארי פולד נדקר, ירה במחבל - ומת
"קם בבוקר לבש בגדי ספורט והלך": מסלול המוות של המחבל בן ה-16
חמק מתחת לרדאר: כך הצליח המחבל לבצע את הפיגוע בצומת הגוש

מרים אלמנתו של פולד ספדה "תמיד צפינו בחדשות ביחד וראינו כמה משפחות יכולות להיות חזקות. אני מבטיחה לשמור על ילדינו, אבל אתה חייב מלמעלה לשמור עלינו, תודה על החיים המשותפים, אוהבת אותך בכל מעודי". תמר, בתו של פולד, אמרה בצער "אבא תמיד אמר, 'אם משהו יקרה לי, תזכרי שהייתי משוגע על החיים'. ששמעתי שהיה מחבל בגוש עציון ושמעתי שהמחבל נוטרל, לא רציתי להאמין שאבא שלי נפגע. יקיר, בנו של פולד הוסיף "הוא תמיד לקח את חייו לאקסטרים, גם בחייו וגם במותו, השם יקום דמו".

לפני ההלוויה אמש ביקרו ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ושר החינוך נפתלי בנט בבית משפחת פולד. ‏"פגשתי את הוריו ואחיו המופלאים של גיבור ישראל הנפלא ארי פולד. חיבקתי אותם בשם כל עם ישראל בעת יגונם הנורא. אנו חיים בזכות גיבורים כמו ארי. נזכור אותו תמיד", צייץ נתניהו בטוויטר אחרי הביקור.

שר החינוך נפתלי בנט אמר כי פולד היה "גיבור ישראל שבמותו הציל אחרים", והוא שמע מההורים, יונה ומרי פולד, על פועלו של בנם בתחום ההסברה, על לחימתו במלחמת לבנון השנייה ועל עלייתו לישראל כחייל בודד. "הוא עשה כל כך הרבה דברים במקביל, אנחנו מקבלים סיפורים עליו ממדינות בכל העולם. הוא היה מלא תשוקה לישראל. האהבה לארץ באה מעומק הלב", אמרו ההורים.

הוריו של פולד סיפרו על בנם כי "היו לו כוח על אנושי, הוא עשה דברים שלא ייאמנו. אנחנו לראשונה מרגישים את מחיר החיים בישראל. אבל אנחנו מבינים שחייבים להמשיך". בנט אמר למשפחה כי "הכאב נורא, אין דרך להכיל את האסון. נקודת האור היחידה היא שארי לא הלך כצאן לטבח, הוא הציל גם אחרים. נלחם עד הרגע האחרון. מעולם לא ראיתי דבר כמו מה שראינו היום". עוד הוסיף בנט ואמר למשפחה "יש לכם דוד, אח ובן גיבור. חי כגיבור ומצא את מותו כגיבור. וכמה כוחות יש במשפחה הנפלאה שלכם, תמצית הציונות. יהיה זכרו ברוך".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ספד לפולד בחשבון הטוויטר שלו: "לפני שהובא הלילה למנוחות, הגעתי הערב לחבק את הוריו ואחיו של ארי פולד ז"ל. התרגשתי לשמוע את חברי ללימודים הרב יונה פולד, אבא של ארי, מדבר בעיניים נוצצות על בנו הי"ד. כשפוגשים כזו משפחה נפלאה מבינים טוב יותר איך צומח כזה גיבור. יהי זכרו ברוך ונצור בליבנו תמיד".

"ארי היה גיבור אמיתי", ספדה לו שושנה גיסתו. "הוא האמין בעם ישראל, ובתורת ישראל. הוא אהב את הארץ, היה מחנך, מורה, ולחם באופן תמידי על כך שהאמת תצא לעולם. היום בבוקר הוא הלך לקניות ומחבל דקר אותו בגב, פגע בו בריאה, ולאחר מכן מת מפצעיו. עם ישראל וארץ ישראל איבדו היום אביר אמיתי שכל נשמתו ועבודתו היו לקדושת השם ולעם ישראל".

Football news:

Jurgen Klopp: my two main Champions League favourites are Bayern and Manchester City
Cheryshev made an assist in La Liga for the first time since September
Muller of the victory in the German Cup: a Bit of a sad moment. There were no fans in this final
Lampard on 3-0 with Watford: a dry Win at home, three goals scored-Chelsea played very well
Pulisic on 3-0 with Watford: Chelsea needed this win. We are confident that we can get into the top 4
Rebic scored 9 goals for Milan in 11 Serie A matches
Mikel Arteta: getting Arsenal into the Champions League seemed impossible a few weeks ago