logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Israel

"הכוכב הבא": מי קבע מי נגד מי?

אתם שומעים את זה ברקע? חשים את זה באוויר? יש פה סכין והיא חותכת בבשר החי. ברוכים הבאים ל"הכוכב הבא" - שלב ההילוך המהיר. אחרי שבשבוע שעבר קיטרנו על הקצב, השבוע "הכוכב" פיצתה (אם אפשר לקרוא לזה כך), וכעבור שני פרקים, אחד מהם מקוצר, קיבלנו שוב הדחה משולשת. בכל זאת, יש עוד פחות משלושה שבועות עד הגמר.

צריך לומר ביושר שאחד הדברים שעובדים מצוין (רוב הזמן, כאמור) ב"הכוכב הבא" זה הקצב – בהתחלה מלא אודישנים של אנשים לא מוכרים אך מרגשים, לאחר מכן סינון מסיבי קצר ויעיל, ואחר כך ספרינט לגמר עם כמה שיותר אירועי "רבע גמר", "חצי גמר" ו"שני שליש וקצת גמר" כדי שנגיע לרגע ההכרזה המיוחל דרוכים ומלאי ציפיות.

בהקשר הזה, אי אפשר שלא להעלות שוב את עניין איבוד העוגן המשמעותי של "הכוכב הבא" בשנה הבאה - בחירת הנציג לאירוויזיון. מצד אחד, מובן הרי שקשת לא תוותר על התוכנית - ובצדק, אך מצד שני, בלי ההבטחה למקום על הבמה הגדולה בעולם, "הכוכב" תצטרך למצוא חלופה שווה אחרת שתהיה מספיק משמעותית כדי למשוך את המתמודדים והצופים, שלא לדבר על המפורסמים, שנהרו עד היום לתוכנית עבור הזכות להשתתף בתחרות האירופית ולא בטוח שיעשו זאת גם בעונה הבאה. 

אבל בינתיים יש מספיק מפורסמים כדי להיפרד מהם לפני שהגענו לעשירייה אפילו. ניקי גולדשטיין המוצלח סיים אמש (ב') במפתיע את דרכו בתוכנית, וקודם לכן נפרדנו גם מ"התבלינים" ומהצמד לינוי וגיל. מה לעשות, חברים - לא נולדתם במילניום הנכון.

הגיע לו יותר מזה. ניקי גולדשטיין // צילום מסך

קלאסיקה ישראלית?

אין ברירה אלא להתייחס גם לביצועים עצמם - והכותרת שלנו, יונית, היא שהביצועים היו ליד. זאת אמנם אמירה כוללנית ולא פיירית, אך היא לא קשורה למתמודדים בלבד. התחושה היא שהנושאים והתמות שניתנו לדו-קרבים היו אולי טובים לפרומואים, אבל בפועל הובילו לבחירות שירים מאולצות, שלא בהכרח שירתו את המתמודדים. בכלל, שתי התכניות האחרונות הרגישו שרירותיות למדי - איך נקבע מי ישיר בדואט ומי ישיר לבד? לפי מה הוחלט מי ישיר באיזה נושא? ומי קבע מי נגד מי? בקיצור, אפשר רגע הסבר מה הולך פה, או שאתם עסוקים מדי בלהתקשר לבעלה של רותם להגיד לו שהוא מושלם?

למרות זאת, היו גם יוצאות דופן לטובה בסיבוב הזה - עדן אלנה ומורן אהרוני שביצעו את "(You Make Me Feel Like (A Natural Woman" (ארית'ה פרנקלין) וסיפקו לנו דואט מרהיב. מורן פתחה חזק בחלקו הראשון של השיר, ובהמשך עדן לקחה את ההובלה ושתיהן השתלבו יחד בביצוע נהדר ומפרגן, בו כל אחת נותנת לשנייה כוח. זה היה מצוין והרמוני וכל מה שדואט אמור להיות. אחריהן ניסו את כוחם דוראל סעדון ועדן זוהר סיוון, עם ביצוע חמוד ל"Stand by me" (נט קינג קול) שלא התפוצץ על הבמה, והניצחון הלך כצפוי לצמד הבנות עדן ומורן.

על "התבלינים" הוטלה משימת "סיפור אישי", וכיוון שהם שני אמנים שמשתגעים על הבמה, הם בחרו כמובן לשיר את "שני משוגעים" (עומר אדם). אנחנו אמנם סאקרים של הומור מילולי, אבל זה קצת יותר מדי גם בשבילנו. לאחר הביצוע החביב, הגיע תורו של אוהד שרגאי שבחר לשוב למקום הבטוח שלו וביצע את "היי" (של עילי בוטנר וילדי החוץ), אותו ביצע פעמים רבות במסגרת ההרכב שלו - וזכה.


הלך על בטוח וניצח. אוהד שרגאי // צילום מסך

אביהו פנחסוב ריגש במשימת ה"ים תיכוני" כשעשה סיבוב של 180 מעלות וביצע את "עיניים שלי" הנוגע (יהודה פוליקר), אותו הקדיש לאמו שנפטרה. משום מה הוא לא הצליח לכבוש את שולחן השופטים, אבל לפחות גילינו שמאחורי כל הרעש והצלצולים מסתתר אמן רגיש עם קול ממש יפה. מי שניצח בסיבוב הזה היה לואי עלי, שזהו המגרש הביתי שלו, והביא ביצוע מוצלח אך חסר ייחוד ל"מי ישמור עליי" (נסרין קדרי). אנחנו הרוסים על החיוך שלו, אבל לא רואים איך זה מביא אותו לגמר.

רביב כנר והצמד לינוי וגיל התמודדו עם הנושא הבכלל-לא-כללי "קלאסיקה ישראלית" ובזמן שבני הזוג העזו והלכו על ביצוע מעניין ומלא פוטנציאל ל"ארץ קטנה עם שפם" (קורין אלאל), שמה לעשות - לא התכנס לכדי ביצוע מספיק טוב, רביב כבש עם "אבא" (אביתר בנאי) המוכר והטוב.


כאילו אנחנו בגראמי? לילי וגאיה // צילום מסך

ג'סטין, זה אתה?

ואז - השמיים נפלו! העולם עצר מלכת! חיות עצרו את נשימתן והתפחלצו על הרצפה מרוב הלם! ארבעת צעירי "הכוכב הבא" עלו לבמה לשני דואטים שפומפמו בכל פרומו וסטורי אפשרי - אור ואלה-לי נגד לילי וגאיה - ראש בראש. הנושא הנבחר? "שיר בינלאומי", אחרי הכל, זה הדבר היחיד שצעירים שומעים בימינו. מי ינצח? "Umbrella" או "Senorita"?

כמובן שצמד המנחים דאגו לשמור על פרופורציות עם משפטים כמו "זה מרגיש כאילו אנחנו בגראמי" (רותם) ו"ג'סטין ביבר וקמילה קביו" (אסי, זה שון מנדז, יא חיים). התחושה היא שההתלהבות מהמתמודדים הצעירים כבר פחות קשורה למוזיקה שלהם ויותר לדברים כמו מראה חיצוני, גיל ועדכניות. אפשר להתווכח אם זה לגיטימי, מה שבטוח הוא שהקריצה ותשומת הלב לצעירים מתחילות להיות מוגזמות ואפילו קצת גסות. גולשת צעירה אחת כתבה לאחר השידור באתר סטיפס: "ראיתם את הביצוע של אלה לי ואור סניוריטה איזה מושלם!! נכון?". ובכן, ראינו. היה קצת קשה שלא.

לסיום, עומר אליהו וניקי גולדשטיין התבקשו לאסוף את כל העסק במשימת "להרים את האולפן" (לפחות לא ביקשו מהם לנקות את האולפן) ואפשר לומר ששניהם לא ממש הצליחו במשימה - עומר לא הרים עם "נמס ממך" (עומר אדם) וניקי לא העיף עם "California dreamin'" (The Mamas & The Papas), אבל כן סיים את דרכו בתוכנית. נתגעגע.

בנושא אחר: שמישהו יגיד להורים של צעירי התוכנית לחדש להם דרכונים. ליתר ביטחון.

Themes
ICO