Israel

טימו ורנר - כוכב רשת

מעטים הכדורגלנים שנמצאים בימים אלה בכותרות יותר מאשר טימו ורנר. חלוצה של ר.ב לייפציג ונבחרת גרמניה התבטא לתומו בנוגע לפרמייר ליג, כשאמר בראיון ל"בילד": "זו בהחלט הליגה המעניינת מכולן, כיף מאוד לצפות בה ובטח שלשחק בה", ומאז אי אפשר להוריד את שמו מצמרת החיפושים בגוגל. 

כמות הידיעות בנוגע עליו עצומה - בין שאלה החיזורים מצד צ'לסי, ובין שזו הסבירות הגבוהה שיעבור לליברפול בקיץ הקרוב ואפילו הסיכוי שיחליף את לואיס סוארס בברצלונה - ובהחלט אפשר להבין את התופעה. בגיל 23, כשבמאזנו 20 שערי בונדסליגה, שישה בישולים וסעיף שחרור של 60 מיליון יורו, ורנר הוא אחת המניות העולות בכדורגל האירופי. 

יש שיגידו שהוא כבר היה כזה. בעונת 2016/17, אז בן 19, החלוץ שהגיע משטוטגרט כבש 21 שערים, שהובילו את ר.ב לייפציג למקום השני בטבלה ולשלב הבתים של ליגת האלופות לראשונה בתולדותיה. גם במדי הנבחרת הוא סיפק תצוגות מרשימות, במיוחד בגביע הקונפדרציות 2017 שבו כבש שלושה שערים והיה בורג מרכזי בזכייה הגרמנית. ורנר תרם אז לא מעט גולים, אבל בשל מגוון סיבות נשאר במועדון, למרות שבאיירן מינכן ואחרות חיזרו אחריו. שתי העונות שהגיעו לאחר מכן ציננו מעט את ההתלהבות, לאחר שבראשונה כבש 13 שערים ובשנייה 16, אלא שהעונה הכל השתנה. 

"הוא הרבה פחות צפוי"
אחת הסיבות המרכזיות לכך שוורנר הוא הסחורה החמה בשוק היום היא יוליאן נגלסמאן. המאמן הצעיר שהגיע מהופנהיים הוציא את החלוץ מאזור הנוחות שלו, והסיט אותו אחורה והצידה. "אני הרבה יותר ורסטילי מאז שנגלסמאן הגיע", הודה ורנר בראיון לאתר הבונדסליגה, "שיחקתי העונה כבר בהמון עמדות, לא רק חלוץ או באגפים, אלא גם מספר 10 וממש כקשר התקפי". 

לראיה, אפשר לראות את השינוי בכמות הבישולים של ורנר, שעומדת היום על שבעה - אותה כמות כמו בכל אחת משתי העונות הקודמות. 

ורנר חוגג שער // צילום: AP

"אתם צריכים להפסיק לחשוב שאני ספק הגולים המרכזי של הקבוצה", הסביר לאחרונה לפרשנים, "אני רוצה לעזור לחברים שלי לקבוצה בדיוק כמו שהם עוזרים לי". אלה לא סתם דיבורים. את המשוואה הזאת אפשר היה לראות היטב ב־0:8 של לייפציג על מיינץ בתחילת נובמבר. ורנר כבש שלושער, מה שלא הפתיע אף אחד, אך הוא גם הוסיף שלושה בישולים. "פעם הוא היה נצמד לאגף שמאל ומחכה למתפרצות", ניתח מאמנו נגלסמאן, "היום הוא הרבה פחות צפוי והרבה יותר מגוון במשחק שלו". 

שחקן החודש כבר חודשיים
מה שעוד לא צפוי זו היציבות שוורנר מפגין העונה. משחקן שנעלם לעיתים, הפך החלוץ לכזה שזכה בתואר שחקן החודש של הבונדסליגה גם בנובמבר וגם בדצמבר. הרבה בזכותו לייפציג (שתפגוש מחר את איינטרכט פרנקפורט) מוליכה את הטבלה עם יתרון ארבע נקודות על באיירן מינכן, נמצאת בשמינית גמר ליגת האלופות ובעלת ההתקפה הטובה ביותר בבונדסליגה. 

שיתוף הפעולה שלו עם שחקני ההתקפה מצוין, הוא נראה חד מול השער, ולא במקרה קבוצות הפרמייר ליג רודפות אחריו. הן יודעות את מה שכולם יודעים: טימו ורנר הוא מניה לוהטת, וכדאי מאוד לשים עליו ידיים בזמן שהוא עוזר ללייפציג לפרוש כנפיים.