Iran

۲۱ هزار بازرسی از اصناف استان سمنان انجام شد

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم شریفی شامگاه دوشنبه در کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه در پی شیوع کرونا ویروس و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، بیش از ۲۱ هزار بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد، ابراز کرد: با بازرسی‌های انجام شده سه هزار و ۳۰۰ واحدهای صنفی غیرضروری که خلاف قانون ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس عمل کردند، اخطار کتبی دریافت کردند.

وی افزود: همچنین با نظارت‌های انجام شده، ۲۴۰ واحد صنفی غیرضروری متخلف استان سمنان که طرح‌های ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس و فاصله‌گذاری اجتماعی را اجرایی نکردند، مُهر و موم شد.

اجرای غربالگری در استان سمنان

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان گفت: اجرای نکات بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس در واحدهای تولیدی استان بر اساس گزارش‌های ارائه شده مطلوب است اما افزایش نظارت‌ها و رعایت نکات بهداشتی در سرویس‌های رفت و آمد کارگران این واحدهای تولیدی اجتناب‌ناپذیر به حساب می‌آید.

شریفی در ادامه و با بیان اینکه طرح غربالگری و تب‌سنجی برای مقابله با کرونا ویروس در ورودی شهرک‌های صنعتی استان سمنان باید به طور جد ادامه یابد، ابراز کرد: در بحث مدیریت پسماند، اقدام‌هایی در استان در دست اجرا است تا جمع آوری زباله عفونی و خانگی مطلوب‌تر انجام شود.

ادامه طرح فاصله گذاری

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحول اداری استانداری سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه برخی از اصناف در حالی که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای روزهای آینده هم ادامه دارد، خیلی زود به بازگشایی مغازه و فروشگاه‌های خود اقدام کردند که این امر خلاف قانون ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس است، گفت: عادی‌سازی کرونا ویروس یک دغدغه اساسی است که باید اقشار مردم نسبت به شیوع این ویروس منحوس هوشیارتر از هر زمان دیگری عمل کنند.

حسن سعدالدین بیان داشت: از ۲۳ فروردین، حداکثر دوسوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی می‌بایست در محل کار خود حضورداشته باشند و مدیران باید دقت داشته باشند که بانوان دارای بیماری، افراد سال‌خورده و یا افرادی که دچار بیماری هستند، همچنان دورکاری کنند.

وی با بیان اینکه مدیران، اولویت حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی را به افراد جوان دهند و افرادی که دارای علائم بیماری هستند، همچنان به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه دهند، تاکید کرد: بعد از اتمام تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران، طرح تب سنجی و غربالگری از کارمندان و کارگرانی که در محل کار خود در هفته‌های گذشته حضور نداشتند، انجام شود

Football news:

Bayern President on Sanaa: he plays in Nike cleats. If he goes to us, he will learn about the advantages of adidas
Ighalo's agent confirmed that Manchester United are close to extending the player's loan until January
Celtic can sign Claudio Bravo, foster or Joe HART
Harry Kane: Tottenham must win 7-8 games to qualify for the Champions League
Jankauskas on Mourinho: Smart, witty and strong. First of all, the spirit
Balotelli wants Brescia to return him to the team or pay compensation. In the summer, the player will change clubs
Witzel on Sancho: He is one of the best players of his generation