Iran

۶ خبر از یزد و میبد

یزد

مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت:کمیته ورزش و جوانان کنگره ملی بزرگداشت  چهار هزار شهید استان با همکاری جامعه هدف و مسوولان ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین ورزشکاران و جوانان را در دستور کار دارد.  

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل، ورزش و جوانان یزد ، مسعود شریعتی افزود: برگزاری کنگره ملی شهدا ، اقدامی ارزشمند است چرا که توسعه و ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت در آشنایی نسل جوان و نوجوان با رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و الگوگیری از پیام شهدا و همچنین سیره و روش زندگانی آنها، نقش بسزایی دارد.

وی اظهار کرد: بدون تردید عزت، اقتدار و صلابت امروز ایران اسلامی بیش از هر چیزی مرهون خون پاک شهدا و رشادت و فداکاری غیورمردانی است که در دفاع از عزت و شرف میهن  قامت برافراشتند و با جانفشانی در عرصه‌های مختلف و مقاطع تاریخی و حساس انقلاب اسلامی پیام آوران ایستادگی و مقاومت و الگوهای بی بدیل ایثار و ازخودگذشتگی شدند.

این مسول  اظهار کرد: ورزشکاران با الگوگیری مناسب از شهدا می‌توانند قله‌های سخت را با سربلندی پشت سر بگذارند و به سلامت و موفقیت به اهداف خود دست پیدا کنند.

شریعتی ادامه داد: در کمیته ورزش و جوانان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تکریم شهدای ورزشکار و معرفی پهلوانانی که مدالشان پلاکشان شد و ارائه الگوهای موفق ایثار و شهادت به ورزشکاران در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: با کاهش شیوع ویروس کرونا و مساعد شدن شرایط برگزاری  مسابقات و رویدادهای ورزشی، همه مسابقات به نام و یاد شهدا همراه با درج نماد کنگره شهدا در پوسترها و بنرهای مربوط به رویدادهای ورزشی ، تهیه و چاپ آلبوم ورزشی  و تهیه متن یا قسمتی از زندگینامه شهدای ورزشکار و نصب در محیط های ورزشی و برگزاری نشست های بصیرتی با موضوع تبیین شاخص های ورزشکار تراز اول انقلاب اسلامی در استان و درج زمان برگزاری آن در تقویم هیات های ورزشی از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

یزد

نشست همفکری پژوهشگران و فعالان عرصه ازدواج استان یزد با هدف بررسی مشکلات این حوزه و برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست‌های علمی و فرهنگی و اجتماعی با رویکرد بررسی ابعاد مختلف ازدواج جوانان برگزار شد.  

این نشست با حضور احمد طالبی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان و جمعی از مشاوران و کارشناسان حوزه ازدواج ،خانواده و جامعه شناس برگزار شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ، برنامه‌‍ریزی برای برگزاری نشست های علمی ، فرهنگی اجتماعی با موضوع ازدواج و خانواده در فضای مجازی مطرح کرد.

احمد طالبی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی و دور از هرگونه تجمع ، در هفته ازدواج سال‌جاری به جای برگزاری نمایشگاه و جشن های مختلف ، تاکیدمان بر برگزاری نشست های تخصصی از طریق فضای مجازی و همچنین تولید محتوا و ارائه آن از طریق استفاده از ظرفیت فضای مجازی به مخاطبان است.

وی ادامه داد: شما مشاوران و کارشناسان که در حوزه ازدواج و خانواده فعالیت دارید و شناخت کافی از جوانان و شرایط ازدواج و آسیب های این حوزه دارید می توانید الگوها و مطالب شاخص و تاثیرگذاری را جهت ارائه به مردم معرفی کنید که به همین منظور این نشست را برگزار کردیم.

میبد

معاون فرهنگی بسیج ناحیه میبد گفت : همزمان با هفته «حجاب و عفاف» (۲۱ تا ۲۷ تیر ماه)،  نمایشگاه عروسک‌های با حجاب با عنوان «برایت بال می‌دوزم» در سالن شهدای شهرستان همراه با اجرای برنامه‌های متنوع  برپا شد.

مرتضی بهشتی در گفت و گو با ایرنا افزود: با  فراخوانی در ارتباط با برپایی نمایشگاه یادشده از سوی حوزه مقاومت بسیج خدیجه الکبری ، دختران عروسک‌های خود را محجبه کرده و به این حوزه تحویل دادند و به دنبال آن همراه با اجرای برنامه‌های جانبی این نمایشگاه دایر شد.

وی انتشار بیش از ۲۰۰ کلیپ و عکس نوشته در فضای مجازی توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج خواهران و برادران و آماده سازی و توزیع حدود ۵۰۰ گلدان کاکتوس و بسته‌های فرهنگی بین فروشگاه‌های مستقر در خیابان امام با هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را از دیگر برنامه‌ها به مناسبت هفته حجاب و عفاف  برشمرد.

معاون فرهنگی بسیج ناحیه میبد در ادامه با اشاره به اینکه تهیه و توزیع گلدان‌ها و بسته‌ها  از سوی بانوان حوزه مقاومت بسیج فاطمه‌الزهرا انجام شد ، برگزاری نشست‌هایی در ارتباط با حجاب و عفاف در پایگاه‌های ام ابیها ، شهیدیه  ، کوثر و خدیجه کبری و همچنین تهیه بیانیه هفته حجاب و عفاف را  از دیگر برنامه‌های اجرا شده عنوان کرد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج خدیجه الکبری نیز گفت : نمایشگاه عروسک‌های با حجاب در حاشیه اجرای برنامه‌های بزرگداشت هفته حجاب و عفاف با هدف جذاب سازی حجاب و علاقه‌مند کردن دختران به موضوع حجاب برگزار شد.

پروین امینیان با اشاره به استقبالی که از برپایی نمایشگاه شد افزود: قرار بود نمایشگاه به صورت عمومی برگزار شود اما با توجه به وضعیت کرونا برای بازدید مردم از نمایشگاه اعلام عمومی نشد.

وی تعداد عروسک‌های ارسال شده را حدود ۶۰ مورد ذکر کرد و اظهار داشت : با برپایی نمایشگاه به صورت تک تک از افراد شرکت‌کننده دعوت شد تا از آنها و عروسکهایشان تصاویری برای به نمایش گذاشتن در فضای مجازی گرفته‌شود.

۲ حوزه مقاومت بسیج خواهران در میبد فعال است که هر کدام با همکاری پایگاه‌های مقاومت بسیج دایر شده  تحت نظارت آنها در سطح شهر انجام دهنده برنامه های مختلف فرهنگی و رزمایشی به مناسبت‌های گوناگون در طول سال هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع شده‌است.

یزد

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد از تشکیل و برگزاری ستاد استانی حمایت و ارائه خدمات به ورزشکاران جانباز و معلول استان یزد خبرداد.  

مسعود شریعتی گفت: این آیین‌نامه با هدف حمایت و مشارکت ملی در موضوع ورزش جانبازان و معلولان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور رسیده و در آن برای همه دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه دولت در امر ورزش استفاده می‌کنند وظایفی عنوان شده که با اجرای آن شاهد تحول اساسی در ورزش جانبازان و معلولان در بخش قهرمانی و همگانی و نیز توسعه زیرساخت ها خواهیم بود.

وی افزود: باید جانبازان و معلولان را که به رغم مشکلات جسمی و حرکتی بسیار توانمند نیز هستند از کنج خانه ها بیرون کشید و جذب ورزش کرد و بخشی از حل مشکلات این ورزشکاران به عهده ما است که حل شده و برخی دیگر نیز در حال انجام است و دستگاه های دیگر هم در قبال این عزیزان وظیفه دارند و برای حل مشکلات آنها باید نهایت تلاش خود را کنند.

این مسوول ادامه داد: اعضای این نشست هماهنگی های لازم را جهت ابلاغ وظایف دستگاه های اجرایی استان از سوی استاندار یزد انجام دهند و با بهتر شدن شرایط شیوع ویروس کرونا ستاد استانی ورزش جانبازان و معلولان نیز برگزار می شود.

شریعتی خاطر نشان کرد: کم‌توجهی به فعالیت بیشتر  دستگاه‌ها در این حوزه، نبود سهولت در دسترسی به امکانات ورزشی، دشواری در حمل و نقل جانبازان و معلولان، کمبود شدید اماکن و تجهیزات ورزشی اختصاصی، بالا بودن هزینه ورزش جانبازان و معلولان و ضعف در فرهنگ‌سازی جامعه و خانواده‌ها از موانع اساسی در توسعه ورزش جانبازان و معلولان است. باید تلاش شود تا در این زمینه نگرش جامعه به معلولان و نگرش معلولان نسبت به خود تغییر پیدا کند.

وی اضافه کرد: این قشر از جامعه، بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی و حرکتی قرار دارند و هرچند این اداره کل در عرصه ورزش در حد وسع و توان از آنان حمایت می کند اما کافی نیست و نیازمند یاری هرچه بیشتر سازمان های حمایتی هستند.

یزد

رییس‌کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه مجموعه شورای نگهبان یک نهاد نظارتی بسیار خطیر در نظام جمهوری اسلامی ایران است گفت: شورای نگهبان در واقع حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام است.

غلامعلی دهشیری به مناسبت ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان با حضور در دفتر این شورا افزود: این شورا در طول چهار دهه فعالیت در موضوعات مختلف، منشأ اثر و برکت برای کشور در چارچوب تشخیص و عمل به مصالح عمومی در ذیل وظایف اساسی خود بوده است.

وی در تبیین جایگاه و نقش این شورا گفت: کلمه شورا  مبنای قرآنی دارد و نگهبان هم که لفظی با مسما و به معنای مراقبت و پاسداری است.

دهشیری با اشاره به رسالت‌های شورای نگهبان در قانون اساسی اظهار کرد: نظارت بر قانونگذاری از ۲ جهت نظارت قانونی و شرعی یعنی تطابق آن با قانون اساسی و از سوی دیگر انطباق آن با اصول و احکام شرعی از رسالت های سنگین این شورا است.

این مسوول با بیان اینکه شورای نگهبان در طول سال‌های فعالیت خود سدی محکم در برابر افراد نفوذی به بدنه حاکمیتی نظام بوده تصریح کرد: گرچه این شورا در طول این سال‌ها مورد تحریم و هجمه های بسیاری از سوی دشمنان داخلی و عوامل آن در داخل قرار گرفته اما هیچگاه از وظایف خود کوتاهی نکرده و تحت تاثیر لومه لائمین  قرار نگرفته است.

دهشیری به فعالیت‌های مشترک دستگاه قضا و دفتر نظارت شورای نگهبان در استان اشاره کرد و افزود: دستگاه قضا استان آمادگی لازم را برای همراهی این شورا در حوزه های مختلف شرح وظایف محوله را دارد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع گزارش های مردمی سجام در قوه قضاییه  افزود: ناظران شورای نگهبان می توانند به ارائه گزارش مردمی یاریگر دستگاه قضا در مقابله با فساد و حل مشکلات جامعه باشند.

یزد 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد به برخی کارشناسان دادگستری هشدار داد و گفت: با هرگونه قیمت گذاری غیرواقعی املاک و اراضی از سوی این افراد به صورت جدی برخورد می‌شود.

محمدرضا حدادزاده افزود:  طی بررسی‌های صورت گرفته بعضی از کارشناسان دادگستری بدون توجه به شان و جایگاه خود در قیمت گذاری املاک و اراضی براساس نظر و ارزیابی‌های غیر واقعی برخی بنگاه‌های املاک و دلالان سودجو قیمت گذاری می‌کنند که این موضوع موجب افزایش نادرست و غیرواقعی قیمت‌ها شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری یزد، وی با اشاره به اینکه به تمامی کارشناسان ابلاغ می‌شود که از این تاریخ دادسرا موضوع را به صورت جدی رصد خواهد کرد ادامه داد: چنان چه کارشناسان قیمت‌گذاری غیرواقعی و بیش از حد انجام دهند و مبنای اظهارات دلالان سودجو باشد دستور توقف فعالیت آنها و برخورد قضایی صادر خواهد شد. 

این مسوول قضایی اظهار کرد: برخی قیمت‌گذاری‌های صورت گرفته توسط کارشناسان چه در پرونده‌های دادگاه و چه در مراجعه شخصی افراد هیچ توجیه منطقی و کارشناسی نداشته و موضوع در درست پیگیری است.

همچنین رییس کل دادگستری یزد با اشاره به وجود برخی بورس بازان، دلالی‌ها و سودجویی‌ها در حوزه زمین و مسکن گفت: گرچه ورود به این حوزه از وظایف اولیه دستگاه قضا نیست اما عزم دستگاه قضا استان در برخورد با دلالان و سودجویان و برخی از کارشناسان التهاب‌آفرین در این حوزه جدی است.

غلامعلی دهشیری با بیان اینکه در حوزه زمین و مسکن یک سری افراد دلال و سودجو با  ایجاد اشتهای کاذب و قیمت های غیرمتعارف در حال فعالیت هستند گفت: دستگاه قضایی استان طرح برخورد با افراد سودجو و دلال در حوزه زمین و مسکن را در دستور کار خود قرار داده است.

این مسوول  با اشاره به نقش واسطه گری مشاوران املاک گفت: دستگاه قضا استان قدردان افرادی است  که در حوزه بنگاه های املاک براساس قانون و به صورت سالم در حال فعالیت هستند .

دهشیری با اشاره به نقش برخی از صفحه های وب و شبکه های اجتماعی در افزایش قیمت زمین و مسکن  گفت: در این راستا نیز برخورد با صفحات  و کانال های متخلف در دستور دستگاه قضا استان قرار گرفت و تعدادی از آن ها مسدود شد.

Football news:

In the 1/4 final of the Europa League, Bayer will play Inter, Manchester United-with Copenhagen, Wolverhampton against Sevilla, Shakhtar-Basel
Pep Guardiola: Getting children back to school is more important than spectators at stadiums
Raul Jimenez has scored 37 (27+10) points in all competitions this season. Best result in the Premier League alongside de Bruyne
Sevilla has won the Europa League or the UEFA Cup after reaching the 1/4 final on the last 5 occasions
Arsenal are laying off 55 employees, although they have persuaded the players to cut their salaries so as not to fire anyone. The team was disappointed
Miralem Pjanic: Ronaldo could be a good basketball player. He is fast and jumps high
Artur wants to personally negotiate the termination of his contract with Barcelona