Iran

آخرین پیامک کاظم‌پور: حقوق کارگران را زیاد کنید

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین،«بیژن زنگنه» امروز (سه شنبه) در مراسم گرامیداشت ‌مرحوم کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در هیات عامل اوپک که در وزارت نفت برگزار شد، افزود: هر توقعی که داشت برای جمهوری اسلامی و مردم و سربلندی ایران بود.

وی آخرین پیامکی که از مرحوم کاظم پور دریافت کرده بود را مربوط به حقوق کارگران عنوان کرد و ادامه داد: در آن پیامک مرحوم کاظم پور، ‌ افزایش حقوق حداقل دستمزد را کم عنوان کرده بود و معتقد بود زندگی کارگران نمی‌چرخد.

زنگنه افزود: وی تاکید کرده بود که یکی از مدیران شرکت‌های تولیدی اعلام کرده که پولی که دولت اعلام کرده پرداخت می‌کند را صرف افزایش حقوق کارگران کنیم زیرا افزایش حقوق‌ها تاثیری در صادرات و زندگی ما ندارد اما می‌تواند زندگی کارگران را تامین کند.

وی تاکید کرد:‌ کاظم پور فرد بزرگی بود و مصداق این شعر بود که «رفتی و رفتن تو آتش نهاد بر دل از کاروان چه ماند جز آتشی به منزل».

زنگنه در ادامه غزلی از مولوی در وصف این دیپلمات کهنه کار نفتی خواند.

وزیر نفت ارزش مرحوم کاظم پور اردبیلی را بیش از گنج زر دانست و گفت:‌ زر و طلا در دست هر کسی می‌تواند باشد اما انسانیت و شرافت داشتن و شرافتمندانه زیستن و به رغم ناملایمات، عشق به میهن را حفظ کند به واقع از مصادیق «وجه رب» است.

وی با اشاره به اینکه همه چیز نابود می‌شود و تنها وجه رب باقی می‌ماند، ادامه داد: آنچه از اعمال ما می‌ماند وجه ربانی ما است.

زنگنه تاکید کرد: امروز با ره توشه پرباری به محضر خدا رفت و امیدوارم به من هم این توفیقی را بدهد تا با ره توشه‌ای بروم که در درگاه خدا شرمسار نباشم.

وی با بیان اینکه رفتن مرحوم کاظم پور یک ضایعه بود، ‌ افزود: وی شرافتمندانه زندگی کرد و شرافتمندانه از دنیا رفت.

وزیر نفت گفت:‌ انسان باید طوری زندگی کند که در هنگام فوت بگویند خدمت کرد و کاری جز خدمت نکرد، خود خواه نبود و برای وطنش فداکاری کرد و حسین کاظم پور همینطور بود.

وی با اشاره به اینکه ایشان ابزار آن را داشت تا به خیلی چیزها دست پیدا کند، ‌ ادامه داد:‌ حتی ذره‌ای در معاملات نفت و فعل و انفعالات حاضر نمی‌شد و این در حالی بود که همیشه در متن بود و در همه اتاق‌ها باز بود اما سوءاستفاده نکرد، اینها شرف است.

زنگنه در پایان با تسلیت مجدد به خانواده آن مرحوم، ‌ گفت: آرزو می‌کنم خداوند این خصلت‌های نیکو را در ذریه‌اش تداوم دهد.

Football news:

Hazard will miss the match with athletic
Juventus are Interested in Jacko
Micah Richards: Arsenal need to keep the Forward. It can attract other top players
York on Keane's criticism of De Gea and Maguire: Roy himself was not perfect when he played. He should be more restrained
Setien on Griezmann: When he plays, I am asked about Fathi, and Vice versa. Antoine is important to Barca
Setien on the situation with Messi: I haven't heard anything from him. Everything else is speculation
Sane did not pose in the number 10 shirt out of respect for Coutinho