Iran

برای متخلفان زیست محیطی مجازات متناسب در نظر گرفته شود

به گزارش سه‌شنبه شب روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست قم، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: خداوند متعال همه مخلوقات را برای انسان آفریده، اما انسان‌ها بر سر سفره نعمت‌های الهی مهمان هستند و نباید به این نعمت ها به چشم غنیمت نگاه کنند.

وی بر ضرورت همدلی و مشارکت همه مردم برای تحقق اهداف زیست محیطی در جامعه تاکید کرد و گفت: برای شکرگزاری از خداوند، باید بهره برداری صحیح و استفاده مناسبی از نعمت‌های الهی داشته باشیم و بدون تردید تخریب طبیعت و محیط زیست، کفران نعمت های الهی است.

امام جمعه قم با بیان اینکه متاسفانه عده ای به بهانه تفریح و یا غرض های اقتصادی به طبیعت و محیط زیست آسیب می رسانند، خاطرنشان کرد: برای افرادی که به طبیعت آسیب می زنند باید مجازات های متناسبی در نظر گرفته شود، مثلا کاشت درختان و یا جمع کردن زباله ها، زیرا زندان و جرائم در این حوزه آسیب های خاص خود را دارد.

وی در پایان تصریح کرد: متخلفی که به ازای تخریب محیط زیست، به عنوان مجازات برای حفاظت از طبیعت و آبادانی آن گمارده می شود، قطعا خودش و خانواده اش احساس بهتر و پشیمانی بیشتری خواهد داشت و این توبه ای است که می تواند مجرمان را به محسنین مبدل کند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور نیز با اشاره به شعار «۸۰ میلیون محیط بان» بر ضرورت همدلی و مشارکت همه مردم و مسؤولان برای حفاظت و حراست از طبیعت و محیط زیست تاکید کرد.

سرهنگ جمشید محبت خانی گفت: بیش از سه هزار و ۵۰۰ محیط بان در مناطق و زیستگاه های طبیعی، ماموریت خطیر و حساس حفاظت و حراست از گونه های ارزشمند گیاهی و جانوری را برعهده دارند.

وی ضمن گرامیداشت نام و یاد ۱۴۱ محیط بان شهید، از جانبازی ۳۷۷ محیط بان در سال های گذشته خبر داد و گفت: محیط بانان با وجود کمبود امکانات و تجهیزات و در شرایط کاری بسیار سخت، در برابر متخلفان و متجاوزان به طبیعت و محیط زیست، قاطعانه ایستاده اند.

مشاور انتظامی رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه متاسفانه هنوز «روز ملی محیط بان» همزمان با ولادت با سعادت امام رضا(ع) در تقویم رسمی کشور ثبت نشده است، اظهار داشت: بدون تردید دستیابی به هرگونه توسعه و پیشرفت بدون در نظر گرفتن ملاحظات و مؤلفه های زیست محیطی، بی بهره و ناکارآمد خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی و فرمایش‌های رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با اهمیت و جایگاه محیط زیست، تصریح کرد: سیاست راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست در این حوزه شعار «۸۰ میلیون محیط بان» است که نیازمند دغدغه مندی، تعهد و مشارکت همه مردم و مسؤلان است.

Football news:

Abidal may be dismissed from Barca after Setien. He supports the coach even after 2:8 from Bayern
The city has finally raised a star of its own. Pep calls foden the main talent of his life and is looking for an optimal position for Him
Emre belezoglu finished his career at the age of 39
Barcelona has spent almost a billion euros on transfers over 5 years. That's who the money went to
Andreas Pereira is ready to leave Manchester United. The midfielder is Interested in Benfica, Spanish and Italian clubs
Barca presidential candidate Font about 2:8 from Bavaria: Humiliation. No need to prolong the agony, Bartomeu-resign
Frankie de Jong: Barca have a lot of problems, the match with Bayern showed that. A lot of things need to change