Iran

بیش از ۳۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در البرز فعالیت دارند

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله شهبازی ظهر سه‌شنبه در کارگروه حل موانع تولید در البرز اظهار کرد: حفظ و ایجاد حتی یک فرصت شغلی در استان مغتنم است از این رو با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و حضور میدانی در واحدها، مسئولان مربوطه موظف و مأمور به احصا، طرح و حل موانع تولید و صنعت البرز هستند.

وی بیان کرد: البرز با بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی که از این میان بیش از ۱۵۰ برند ملی نیز فعالیت دارند، در حوزه تولید و صنعت شرایط خاصی دارد که به‌واسطه این امر باید با رصد دقیق، نسبت به ایجاد بسترها و زیرساخت‌های لازم اقدام کنیم.

استاندار البرز ادامه داد: در این راستا طی ۲ سال اخیر شاهد تحولات شگرفی در ارتقا زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی البرز بودیم که آغاز عملیات اجرایی اولین پست ۴۰۰ کیلوولت در باغستان و اخذ موافقت برای اجرای دومین پست نیز در زکی‌آباد از جمله این اقدامات بود.

شهبازی گفت: آغاز و سرعت بخشی به رینگ گازرسانی شهرک‌های صنعتی البرز از طریق پروژه انتقال گاز بویین‌زهرا_کرج و اخذ موافقت وزیر محترم نیرو برای افزایش حق آبه البرز به میزان ۲۰ میلیون مترمکعب نیز قابل توجه است.

وی افزود: البته ابتدای امسال پس از مدت‌ها پیگیری و بسیج ملی و استانی موفق به اخذ موافقت هیأت محترم دولت جهت رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای تمامی شهرک‌های صنعتی اشتهارد شدیم که یکی از دستاوردهای این اقدام معافیت‌های مالیاتی برای صنایع مستقر در شهرک‌ها بود.

استاندار البرز اضافه کرد: همچنین امسال توفیق یافتیم که موافقت در جهت توسعه ۸۰۰ هکتاری شهرک صنعتی اشتهارد را که اکنون به بهشت سرمایه‌گذاری تبدیل شده را دریافت کنیم.

وی گفت: با تمامی این اقدامات همچنان مجدانه درصدد رفع موانع تولید هستیم تا به‌واسطه این امر، شاهد پویایی بیش‌ازپیش اقتصاد استان در مسیر تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید و به تبع آن افزایش بسترهای اشتغال باشیم.

شهبازی با بیان اینکه البرز قطب تولید دارو، مواد غذایی و لوازم یدکی خودرو است، افزود: جای خرسندی دارد که اکنون در شهرک صنعتی اشتهارد بنرها و آگهی‌های گسترده نیاز به نیروی کار نصب می‌شود و بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استخدام‌های گسترده دارند.

وی گفت: ساماندهی لکه‌های صنعتی استان نیز آغاز شده و پس از ماهدشت و داشلیجه و شهرک صنفی شیخ‌آباد، این روند ادامه خواهد داشت.

Football news:

Ex-President of Barca Laporta will take part in the new elections
Antonio Cabrini: Maradona would still be alive if he played for Juventus. The love of Naples was strong but unhealthy
Ferguson on Rashford's charity: Fiction for a young man. He should give me some advice
A Preston player who twice touched an opponent's genitals was disqualified for 3 matches for aggressive behavior
Atalanta Director: everything is fine with Miranchuk, there are no symptoms of coronavirus
Kovid mocks the Latvian championship: the team got only 8 people (but still did not finish the match)
Gerard Pique: We all hope that Messi will stay at Barca