Iran

بازار ارز در منطقه حساس؛ کیش و مات خریداران دلار در کانال ۲۴؟

بازار ارز در طول هفته تعطیلات، روندی کاهشی را ثبت کرد. به نظر می آید سطوح نزدیک به ۳۰ هزار تومان کاملا از دست رفته و احتمال اینکه بازار به نزول ادامه دهد، بیشتر از قبل شده ست.

ریزش بی‌‌سابقه قیمت ارز در بازار/ کاهش 4 هزار تومانی قیمت دلار در چند ساعت/ صراف‌ها: مردم فروشنده شدند

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز در یک مسیر بدون هیجان، به مرور از کانال 28 تا 24 هزار تومان را طی کرد. پیش از این هم بسیاری انتظار داشتند که پس از انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا، بازار ارز از تب و تاب بیفتد. فعلا در عمل هم همین اتفاق افتاد و دیروز دلار در کانال 24 هزار تومان دوام آورد. حرکت آهسته دلار باعث شده تا بازارساز هم کنترل بیشتری بر بازار داشته باشد.

به نظر می آید جنگ اصلی در کانال 24 هزار تومان در پیش است. هنوز دلار نتوانسته از سطح مهم 24,800 تومان به سمت پایین تثبیت دهد. احتمال دارد هر چه به سمت کف 24 هزار تومان نزدیکتر شود، از آن سمت موج جدیدی از خریداران نیز وارد بازار شوند. باید توجه کرد که حافظه معامله‌گران می گوید که 24 هزار تومان حمایت مهمی برای بازار ارز محسوب می شود. به همین دلیل، در این سطح به دلیل اتمسفر روانی بازار، خریدها افزایش می یابد. اگر خریدها افزایش یابد و سطح فروش نیز در حجم فعلی باقی بماند، برگشت دلار از کانال 24 هزار تومان محتمل است. اما آیا در مقابل می توان نیروی دیگری را متصور بود؟

یادآوری صف هایی که در میانه تابستان برای خرید دلار شکل گرفته بود، می تواند پاسخ این سوال را دهد. بسیاری از خریداران آن زمان را مردم عادی تشکیل می دادند که تصور می کردند باید از سرمایه ریالی خود محافظت کنند. آنها در کانال 22 هزار تومان اقدام به خرید دلار کرده بودند. با توجه به اینکه، انتخاب بایدن انتظارات منفی را نزولی کرده است، باید منتظر مراجعه خریداران دلار در کانال 22 هزار به بازار ارز طی روزهای آتی بود. اگر این موج فروش شکل گیرد، می تواند موج خرید اول را خنثی کند و بازار به روندی که تاکنون داشته، ادامه دهد. 

Football news:

Ex-CSKA forward Denis Popov has been appointed head coach of SKA Rostov
Solskjaer after 1-2 with Sheffield: Manchester United have no time to feel sorry for themselves. Saturday's match with Arsenal
Brother Chalova moved to the Serbian Subotica
Barcelona will not sign Garcia in the winter due to financial problems
Rodgers on the draw with Everton: It was unlucky that Leicester did not score the second goal
Ancelotti on 1-1 with Leicester: I don't remember Hames scoring with a right before
Andrea Pirlo: In my 1st season at Juve, we were behind Milan, but we took the title. Everything depends on us