Iran

بزرگ‌ترین امتیاز شهید چمران از زبان علم‌الهدی

وی در خصوص علت برتری هشام نسبت به دیگر شاگردان امام، بیان کرد: مبارزات هشام در مقابل انحراف از خط رهبری و ولایت بود و او دارای نقش مهم علمی و اجرایی بود که موجب توسعه و تبلیغ امامت در اندیشه سیاسی جامعه آن روز شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی با بیان اینکه در مقام علمی و دینی، وضعیت شهید چمران همانند هشام بن حکم بود، اظهار کرد: با نگاه به تاریخ جنبش دانشجویی و دانشگاهی زمان قبل از انقلاب در مقابل رژیم تا دندان مسلح پهلوی می‌شود به نقش شهید چمران پی برد.

وی در ادامه افزود: در آن زمانی که دانشگاه درگیر جریان‌های مارکسیستی بود و فضای دانشگاه، یک فضای ضد دین و ارزش بود، با هدایت استاد شهید مطهری و مبارزات شهید چمران این فضای دینی به دانشجویان اضافه شد و باید بگویم شهید چمران در جامعه دانشگاهی، یک هشام بن حکم بود که در قیام دانشگاهی سیاسی بروز کرد.

عضو مجلس خبرگان با تاکید بر نقش شهید چمران، بیان کرد: روزی که فشار دستگاه طاغوت بر روی چمران شدت گرفت، او ناچار شد ایران را ترک کند، اما به فلسطین و لبنان رفت تا بتواند مبارزات خودش را با اندیشه الهی بیشتر و قوی‌تر کند.

وی ادامه داد: از آن‌روز مبارزاتش تا روزی که پیکر مطهر او در خاک جبهه به زمین افتاد، کوچک‌ترین انحرافی از راه مستقیم پیدا نکرد؛ آن‌هم، علی‌رغم تمام موقعیت‌های سیاسی که برای او در حوزه‌های مختلف ایجاد شده بود

استقامت در مقابل انحرافات، بزرگ‌ترین امتیاز شهید چمران است

آیت‌الله علم‌الهدی مطرح کرد: از قبل از دوران انقلاب تا امروز که ۴۱ سال از انقلاب می‌گذرد، فضای دانشگاه کاملاً متفاوت شده و اندیشه سیاسی و اجتماعی در آن ظهوری نو پیدا کرده است.

وی افزود: جریان‌های فرصت‌طلب همیشه درصدد سوءاستفاده از دانشگاه و دانشجویان برای اهداف ضددینی و ضدانقلابیشان بودند تا کاری کنند که اسلام پیروز نشود، اما در میانه راه با دانشجویانی روبه‌رو می‌شدند که با نام دین با او مبارزه می‌کردند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: در آغاز نهضت امام خمینی (ره) که شهید مطهری نقش هدایت دانشگاه‌ها را بر عهده گرفتند، مسئله جریان‌های خزنده دشمن، جدایی دین از سیاست در دانشگاه‌ها بود، اما به برکت خون شهدا و هدایت امام راحل موفق نشدند.

وی با تاکید بر نقش اساتید در دانشگاه‌ها، بیان کرد: امروز دانشگاه‌ها با تلاش شهید مطهری و شهید چمران معبدی شده است برای اندیشه سیاسی و اجتماعی؛ امروز مظاهر دین در دانشگاه‌ها نه تنها پررنگ شده است، بلکه دین تفکر آکادمیک را نیز فتح کرده است و عزیزان بسیج اساتید امروز در یک فضای دینی و ارزشی، استاد پرورش می‌دهند.

استاد تراز اسلامی نسبت به جریان‌های انقلابی و دینی بی تفاوت نیست

وی ادامه داد: استاد تراز اسلامی، با بینش انقلابی، با قبول عینیت دین و سیاست و با پذیرش تکلیف وارد شدن در عرصه‌های سیاسی و انقلابی در برابر جریان‌های ضدارزشی می‌تواند در دل و فکر دانشجویش نفوذ کند؛ مسئله القای فکر و پرورش دانشجو، قبل از آموزش درس است، زیرا اگر استادی در دل دانشجویش نفوذ انقلابی داشته باشد، می‌تواند به‌راحتی او را برای ارزش‌های دینی و نظام ولایی امروز تربیت کند و این نوع استادی یک مثال مجسم از شهید چمران است.

امام جمعه مشهد مطرح کرد: ان‌شاءالله که اهداف مقدسه شما برادران و خواهران در بسیج اساتید در راستای تثبیت نظام ولایی و توسعه جامعه ولایی مورد توجه وجود اقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار بگیرد و در شعاع فرمایشات مقام معظم رهبری، بسیج اساتید بزرگ‌ترین ضامن اجرایی منویات اسلامی باشد.

Football news:

Atalanta captain Gomez is the first Serie A player in the twenty-first century to give 15 assists in a season
Manchester City arranged a championship corridor for Liverpool
Mohamed Salah: I hope to stay in Liverpool for a long time
La Liga President: Many try to justify failures on the field by talking about rest and schedule
Rivaldo on Griezmann: I Don't understand why the world champion and multi-million dollar transfer only comes out at the last minute
The Doctor Sociedad: The Youngster from serious injury. We are not currently considering the option of surgery
Klopp made Liverpool Champions. Now it's your turn: the game Showsport