Iran

بازتاب پیام مقام معظم رهبری در رسانه‌های عراق 

 رسانه های عراقی با گرایش های مختلف خود به طور گسترده ای فرازهایی از بیانیه مقام معظم رهبری را به صورت خبر فوری، زیر نویس و در بخش های مختلف خبری خود بازتاب داده اند.

یکی از مهمترین فرازهای این پیام آنجا که مقام معظم رهبری بر ضرورت پیگرد عوامل ترور شهید فخری زاده و مجازات آنها تاکید کردند، نمود برجسته ای در رسانه های عراقی داشت.

تلویزیون دولتی عراق «العراقیه» بخش هایی از این پیام رهبری را در زیر نویس خود بازتاب داده و همزمان خبرگزاری العراقیه (اینا) نیز این پیام را منتشر کردند.

شبکه تلویزیون «العهد» عراق نیز به صورت خبر فوری بخش هایی از پیام را پخش کرد و سپس فرازهای بیانات مقام معظم رهبری را در صدر مشروح خبرهای خود قرار داد.

این تلویزیون در خبر فوری خود نوشت که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران از دست اندرکاران جمهوری اسلامی ایران خواستند که عوامل جنایت ترور شهید فخری زاده را دنبال کرده و خواهان مجازات همه عوامل مرتبط با این حادثه  شدند.

شبکه تلویزیونی تلویزیون «الأباء» نیز عنوان "امام خامنه ای: عوامل جنایت ترور شهید فخری زاده و آنها که در پس طراحی این عملیات هستند، باید مجازات شوند" را برای پوشش بیانیه مقام معظم رهبری برگزید و خبرهای مربوط به ترور این شهید را به طور گسترده بازتاب داد.

خبرگزاری «نون» نزدیک به آستان مقدس عتبه حسینی (ع) نیز در خبر فوری نوشت که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران خواهان مجازات عوامل جنایت ترور شهید فخری زاده و طرف های مرتبط با این جنایت شد.

شبکه تلویزیون «الفرات» عراق نیز در خبرهای خود درباره شهید فخری زاده، فرازهای بیانیه مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر مجازات عوامل مرتبط با این ترور را بازتاب داد.

خبرگزاری «السومریه نیوز» و تلویزیون «السومریه» نیز بیانیه مقام معظم رهبری را در تیتر نخست خود منتشر کردند.

شبکه تلویزیونی النجباء، التغییر، الغدیر، الشرقیه، الرشید، الاتجاه و الدجله به علاوه خبرگزاری ها و پایگاه های مختلف این کشور مانند العهد، المعلومه، بغداد الیوم بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی را در تیترهای خبری مهم خود منتشر کرده و فرازهایی از آن را برجسته کردند.

بیانیه مقام معظم رهبری درباره ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده در سطح شبکه های اجتماعی نیز بازتاب گسترده یافته و کاربران عراقی از وعده مقام معظم رهبری برای انتقام خون شهید فخری زاده خبر داده اند.

بعدازظهر دیروز جمعه، عناصر تروریستی مسلح، خودرو حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار داده و وی را به شهادت رساندند.

این اقدام تروریستی با محکومیت احزاب ، نهادها ، تشکل های اسلامی، شخصیت ها، سازمان ها و کشورهای مختلف روبرو شده است.

در عراق جریان ها و شخصیت های مختلف سیاسی و گروه های مقاومت اسلامی در بیانیه های مختلف این ترور جنایتکارانه را محکوم کرده اند.

Football news:

Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million
Two Cornell players tested positive for coronavirus after the match with Barca
Mbappe finished 1st on the Ligue 1 goalscoring list, scoring 13 goals in 17 appearances. He broke the streak of 4 games without goals
Holland has scored 27 goals in his first 28 Bundesliga appearances. He's the second person to do this
Sevilla are trying to sign Papa Gomez, Monchi is in talks. Atalanta wants to sell him to a club not from Italy
Holand has scored 14 goals in 13 Bundesliga games this season
Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017