Iran

فرماندار گناباد بر افزایش اقدامات پیشگیرانه و سلبی در مقابل کرونا تاکید کرد

حامد قربانی روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در گناباد افزود: با وجود اعمال برخی محدودیت‌ها در واحدهای صنفی و باغ تالارها، شاهد شیوع ویروس کرونا و قرمز شدن وضعیت گناباد از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هستیم لذا باید در کنار فرهنگ سازی نسبت به رعایت اصول بهداشتی، اقدامات سلبی در این زمینه نیز به اجرا گذاشته شود. 

وی با اشاره به مصوبات این ستاد ادامه داد: همه متصدیان واحدهای صنفی این شهرستان باید در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی  از ماسک به عنوان بخش کوچک از الزامات فردی در مقابله با این ویروس استفاده کنند و مجامع امور صنفی با هر یک از صنوفی که از این امر تخطی کنند، برخورد نماید.

فرماندار گناباد گفت: مهمترین عامل شیوع کرونا مربوط به مراودات اجتماعی است و باید در کنار الزام کارکنان و ارباب رجوع ادارات به استفاده از ماسک این مساله در واحدهای صنفی هم اجباری شود و در کنار متصدیان صنوف، با فرهنگ سازی مناسب مشتریان آنها هم موظف به استفاده از ماسک شوند.

وی افزود: تالارها و باغ تالارهای گناباد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از روز شنبه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و برگزاری مجالس اعم از عروسی و عزا در منازل هم ممنوع است.

قربانی ادامه داد: بر اساس محددیت‌های قبلی قرار بود تالارها و باغ تالارها با یک سوم ظرفیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبادرت به برگزاری مجالس کنند ولی این امر را رعایت  نکردند و هر زمان که مجالس عروسی و عزا برگزار شد، شاهد افزایش مبتلایان به این ویروس بودیم.

وی گفت: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اختیارات دانشگاه علوم پزشکی برای برخورد با بخش‌هایی که سلامت عمومی جامعه را به مخاطره بیندازند،  افزایش یافت و باید با هم افزایی و انسجام بخشی بین ادارات و رفع خلاء های قانونی برای پیشگیری و مقابله با کرونا، اثر بخشی این فعالیت‌ها افزایش پیدا کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم گفت: با توجه به روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های گناباد و بجستان باید به صورت قاطع تر با برگزاری تجمع و مجالس برخورد شود.

دکتر جواد باذلی افزود: باید تصمیم‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا قاطعانه‌تر شود و به هر صورت ممکن از برگزاری تجمع جلوگیری گردد.

وی خواستار تعطیلی کافی نت‌ها، گیم نت‌ها، تالارها و باغ تالارها، اقامتگاه‌های بومگردی و مراکز اقامتی، نمازهای جماعت ادارات، جمعه بازار و روزبازارها و افزایش نظارت هدفمند بر مشاغل عمومی مانند سوپرمارکت‌ها و میوه فروشی‌ها، پمپ بنزین و امثال آن شد.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

Football news:

Matteus on the defeat of Barca: it is Painful to see what happened to the team that inspired us for so many years
Bartomeu met with Pochettino this week. He could replace Sethien at Barca
Salihamijic Pro 8:2 with Barca: Bayern are very happy, but they want more
Recently, Mueller did not want to renew his contract with Bayern. Now he's turning the football around
The baby may get angry and leave. Luis Suarez Miramontes about Messi
Joan Laporta: bartomeu's Words are a manifestation of cowardice and failure
Neuer on Ter Stegen: a Great result for Bayern, but I don't want my teammates to experience this