به گزارش الف به نوشته نشریه میدل ایست مانیتور، به دنبال آشکار شدن اشتباه "فاجعه بار" سایبری حزب  لیکود اسرائیل، گزارش ها حاکی است ایران و سایر نهادهای اطلاعاتی، احتمالا به داده های شخصی افسران ارشد و مقامات اطلاعاتی اسرائیلی دسترسی پیدا کرده اند. در این اشتباِه عملیات سایبری، داده های  خصوصی بیش از 6  میلیون رای دهنده اسرائیلی برملا شده است.

روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" نیز به نقل از "هارل منساشری" موسس شین بت – سازمان  اطلاعات امنیت داخلی اسرائیل – اعلام کرد این حادثه از منظر ماهیت بسیار بدی که داشت، "مایه نگرانی شدید است زیرا اطلاعات شخصی و واقعی تمام شهروندان بالای 18 سال " در این عملیات در معرض دید عموم قرار گرفته است.

منساشری افزود "بسیاری نهادها از جمله سازمان های اطلاعات خارجی احتمالا به اطلاعات  شخصی "مقامات ارشد حزب لیکود، رهبر شین بت، رهبر موساد (سازمان جاسوسی خارجی اسرائیل) و دیگران دسترسی دارند. شرکت های خصوصی فراوانی هم هستند که خواستار این اطلاعات خواهند شد." 

در همین حال روزنامه "تایمز اسرائیل" این عملیات را "یکی ازبزرگ ترین و نگران کننده ترین عملیات درز اطلاعات در تاریخ اسرائیل" خوانده است. 

به نوشته میدل ایست مانیتور، این رسوایی تهدیدی است علیه "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل که چند هفته پیش از دور جدید انتخابات عمومی – که در کمتر از یک  سال سه دور برگزار شده است – تحقیقات جدیدی علیه وی آغاز شود. سازمان حفاظت  اطلاعاتی شخصی اسرائیل با تایید این خبر اعلام کرد تحقیقات خود را درباره عملیات درز اطلاعاتی آغاز خواهد کرد. این عملیات با وب سایت به کارگیری اپلیکشینی موسوم به "الکتور" مرتبط است که اعضای حزب لیکود – به رهبری نتانیاهو - از آن استفاده می کنند. 

هفته گذشته شکایتی به کمیسیون انتخابات اسرائیل ارجاع شد که بر اساس آن، حزب لیکود با استفاده از دسترسی خود به اطلاعات رای دهندگان، بخشی به عنوان اطلاعات داده ها از تمام اسرائیلی هایی که درسن رای هستند، ایجاد کرده است. گفته می شود این اطلاعات از طریق اپلیکیشن یاد شده، در اختیار عموم قرار داده شده است. بنا بر گزاشات، اطلاعات داده شده شامل نام کامل، جنسیت، آدرس منزل و در بسیاری موارد شماره تلفن همراه و انتخاب سیاسی میلیون ها نفری است که در این عملیات درز اطلاعات، تحت تاثیر قرار گرفته اند. 

تایمز اسرائیل اعلام کرده است این رسوایی، دومین حادثه مهم درحزب  لیکود در خصوص حریم خصوصی رای دهندگان در پنج ماه گذشته است. نشریه تجاری "مارکر" در 9 سپتامبر گذشته اعلام کرد توانسته است، پیش از رقابت های انتخاباتی 17 سپتامبر، به پایگاه داده های رای  دهندگان حزب لیکود دسترسی پیدا کند. این موارد شامل اطلاعاتی است که درباره ارتباط هر اسرائیلی با حزب حاکم، ثبت شده است. بیش از 600  هزار نفر به عنوان "غیرحامی" فهرست بندی شدند.