Iran

گزارش ویدئویی| روایت تسنیم از محرومیت یک محله 30 هزار نفری/ بی‌مهری‌ به شهرک "مهرگان" شیراز تمامی ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، نی‌زارهایی که در گوشه و کنار محله خودنمایی می‌کند، گاه از سطح دیوار منازل نیز فراتر رفته و کوچه‌های کج و معوج را زینت بخشیده هرچند این زینت بیش از آنکه موجب زیبایی باشد سبب زشتی شده است.

کودکانی که بی‌هیچ دغدغه و نگرانی در کوچه و خیابان، نزدیک نی‌زارها در حال بازی هستند، بدون اینکه بدانند چه خطراتی آنها را تهدید می‌کند که یکی از آنها پشه سالک است.

در میان اهالی محله بسیار دیده می‌شود افرادی که صورت یا دستانشان به نیش سالک مُهر شده است و این یادگاری را باید سال‌ها با خود همراه داشته باشند.

زمین بازی برای کودکان وجود ندارد، اغلب در تابستان‌ها یا این روزهایی که مدرسه تعطیل است در کوچه و خیابان و زیر تیغ تیز آفتاب بازی می‌کنند که علاوه بر مشکلات پوستی احتمال خطر تصادف نیز برای آنها وجود دارد.

صحبت از محله مهرگان در شرق شیراز است که برخلاف نامش سال‌هاست مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار گرفته است. دوربین تسنیم به ثبت برخی از این مشکلات پرداخت.

یکی از اهالی این شهرک از بی‌آبی و کمبود آب سخن می‌گوید. به گفته وی حتی آبی که در لوله‌کشی وجود دارد بوی نامطبوعی دارد که امکان آشامیدن را برای مردم دشوار می‌کند.

مشکل دیگری که اهالی به آن اشاره می‌کنند، نبود فاضلاب شهری است که سبب شده مردم فاضلاب منازل خود را در کوچه یا جوی‌های آب رها کنند و همین امر علاوه بر تهدید سلامتی مردم بو نامطبوع و شکل زشتی به کوچه‌ها و خیابان‌های این شهرک داده است.

از دیگر اهالی شهرک است که گرد پیری بر سر و صورتش نشسته اما همچنان پیگیر مشکلات محله خود است. در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: 20 روز است که آب نداریم هر چه هم تماس گرفتیم بی‌فایده بوده است.

وی به مشکل فاضلاب نیز اشاره می‌کند و می‌افزاید: 5-6 سال است که دنبال فاضلاب هستیم اما گفتن بودجه نداریم بارها هم مراجعه کردیم اما فایده نداشته است.

یکی دیگر از اهالی محله مهرگان از کم لطفی و بی‌مهری شهردار منطقه 7 سخن می‌گوید و اینکه هیچ امکاناتی برای این محله در نظر نگرفته‌اند. وی می‌افزاید: اینجا نه فضای ورزشی مناسب دارد و نه آموزشی اما با این حال هیچ کمکی هم از سوی متولیان و مسئولان برای رفع این مشکلات انجام نشده است.

این محله 30 هزار نفری مشکل دیگری نیز دارد و آن ناامنی است. نبود کلانتری در این منطقه و فاصله زیادش با نزدیکترین کلانتری سبب شده که ناامنی و دعواهای محله‌ای در آن زیاد باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی، امام جماعت مسجد این محله نیز از این موضوع گلایه دارد. وی می‌گوید: بارها اتفاق افتاده که دعوا و نزاعی در محله رخ داده اما تا از کلانتری گل سرخ به اینجا بیایند؛ تمام شده است.

وی عدم حضور مسئولان دولتی و شهری را از علل مشکلات این محله می‌داند و معتقد است که وقتی مسئولان هیچ بازدیدی از این محله نداشته و از مشکلات بی‌خبرند؛ معضلات این محله به همین شکل است.

موسوی از مسئولان ارشد استان و متولیان امر درخواست می‌کند که تنها یک ساعت از وقت خود را به بازدید از این محله اختصاص دهند و مشکلات را از نزدیک ببینند.

انتهای پیام/424/ش

Football news:

Casillas announced his retirement
De Gea has found a double-the coach of Scottish Ross County. In his team, 19% of the players are called Ross – even all the goalkeepers
Ancelotti on the recipe for winning the Champions League: unconsciousness of actions, luck and courage
Werder searches for talent using machine learning and predicts injuries from DNA
Langle about the match with Napoli: We have a very small advantage
Elvin Kerimov: in 2012, Utkin calls: I Read your text on Showsport, since September 1, you are fired
Willian is impressed with Arteta's desire to sign him to Arsenal, but has not yet decided where he will go