Iran

همه برنامه‌های غدیری شبکه‌های استانی تلویزیون

به گزارش خبرگزاری تسنیم، زنگ آغاز جشن پرشکوه دهه امامت و ولایت با پخش زنده دعای عرفه از مساجد جامع، مضاجع ائمه اطهار و امامزادگان سراسر کشور در شبکه‌های استانی به صدا در آمد و این فضای معنوی مطلعی شد برای برگزاری هر چه بهتر جشن‌های این اعیاد به ویژه جشن عید غدیر خم. علاوه بر این پوشش تلویزیونی جشن‌های خیابانی هم در دستور کار سیمای مراکز قرار گرفت؛ در روز عید قربان، نمایش جشن‌های خیابانی بدون حضور افراد و توسط دستگاه‌های ذیربط انجام شد که به عنوان نمونه می‌توان به استان خوزستان و پخش زنده جشن خیابانی بدون حضور مردم در محله‌های مختلف شهر اهواز با حضور مداحان و مولودی‌خوانان خوزستان، حاج رضا نبوی و حاج صادق آهنگران اشاره کرد.

همچنین مراکز استانی برای گرامی داشت این دهه از سخنرانان معتبر و مشهور استان 10 کلیپ سخنرانی با نشاط، ضبط و در فواصل برنامه ها پخش کردند. سینما معنویت عنوان دیگر تدارک شبکه‌های استانی برای این ایام است؛ عموم مراکز با گنجاندن فیلم‌های سینمایی شاد و مهیج سعی در شاد نگه داشتن مخاطب داشتند. لازم به ذکر است در کنار پخش فیلم‌های مهیج، نگاهی هم به آثار معنوی سینمای ایران در مراکز بوده است.

کنداکتور شاد سیمای مراکز در دهه ولایت

سیمای مراکز استانی صداوسیما همچنین تلاش کردند فضای شاد جدول پخش را در اولویت قرار دهند به این ترتیب که مهم‌ترین تغییر در کنداکتور مراکز، ترسیم فضای شاد اعیاد دهه امامت و ولایت با رویکرد شاد کردن برنامه‌های روتین مراکز بوده است. برنامه‌هایی اعم از خانواده، شبانه و صبحگاهی، کودک و نوجوان همچنین تولید ویژه برنامه‌ای به منظور گرامیداشت این دهه مبارکه در بیشتر مراکز با زمان حدود 90 دقیقه در دستور کار قرار گرفت.

این چند دقیقه مال شما هم عنوان بخشی است ویژه نمایش کلیپ‌های شادی و سرور مخاطبان در شبکه‌های استانی و علاوه بر این استفاده از برنامه‌های برند با هدف تغییر رویکرد برنامه‌های شاخص و همسو کردن آنها در این ایام با فضای شاد و معنوی دهه امامت و ولایت هم جزو اقدامات ویژه این دهه به شمار می‌رود.

تبیین نعمت ولایت یکی از مهمترین اولویت‌های برنامه‌سازی در صدا و سیمای مراکز به شمار می‌رود به همین دلیل در سخنرانی کارشناسان مذهبی مهم‌ترین امر تبیین نعمت ولایت فقیه بوده است.

تقدیر از تلاشگران و ایثارگران جامعه پزشکی، با حضور در برنامه های تلویزیونی  یا ارتباط تصویری با کادر درمان در بیمارستان ها؛ فراخوان و انعکاس کمک‌های مؤمنانه در برنامه‌ها و تقدیر از ایثارگران اقتصادی، شعرخوانی آئینی و تولید و پخش سخنرانی‌های کوتاه مذهبی (5 دقیقه‌ای) و برگزاری مسابقه‌های تلفنی و  پیامکی. بخشی از اقداماتدهه امامت و ولایت است.

تولید مستند تقریب در مرکز مهاباد در خصوص اشتراکات اعتقادی و باورهای مذهبی مسلمانان اهل سنت و شیعیان، جلب توجه افراد متمکن جامعه به ایثار مالی و نذورات مادی، بهداشتی و فرهنگی برای تأمین نیازهای قشر کمتر برخوردار با تأکید بر حفظ آبروی مومنین، تاکید بر کمک مومنانه و به روز رسانی سنت پسندیده قربانی و اعطای کمک‌های مؤمنانه به مناسبت عید سعید غدیر، راه‌اندازی پویش‌های ایثار حسینی، علوی و همدلی مومنانه با عنوان‌های من غدیری‌ام، تخفیف به عشق مولا و فقط به عشق علی (ع)، امیدبخشی و سوق دادن توجهات به دارائی‌های معنوی، مردمی بودن، تکرار حس خوب همدلی مومنانه و مواسات، دعوت از هنرمندان و خالقان آثار دینی، اعم از نویسنده، بازیگر، کارگردان، شاعر و خوانندگان در برنامه‌های تلویزیونی در سیمای مراکز و همچنین ترویج شعارهای لبیک یا رسول الله(ص) و لبیک یا امیرالمومنین (ع) در سیمای مراکز هم جزو اولویت‌های برنامه‌سازی به شمار می‌روند.

شبکه شما و برنامه غدیری "زنده‌رود"

ویژه برنامه زنده رود به مناسبت عید غدیر خم از ساعت 9:30 روز شنبه هجدهم مردادماه روی آنتن شبکه شما می‌رود، این برنامه تا ساعت 12:30 ادامه خواهد داشت. جمعه هفدهم مردادماه نیز طی ساعت‌های 21 تا 22:15 و 22:30 تا 24، ویژه برنامه شب عید غدیر در ارتباط با مراکز قزوین و استان مرکزی از شبکه شما پخش می‌شود.

تدارک 200 ساعته صدای مراکز برای عید غدیر

معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما، با توجه به به دهه ولایت و فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، 40 شبکه رادیویی استانی و شهری، تدارک گسترده‌ای برای تولید و پخش ویژه برنامه‌های شاد و معارفی دیده‌اند. هدف از تولید این برنامه‌ها، افزایش نشاط و انبساط خاطر جمعی و فردی برای مخاطبان است.

چراغ‌های دل، قرار بندگی، نجوای بیداری، ایوارتان و خیر، برآستان نیاز، لحظه‌های اجابت، ولایت بایرامی، در حریم بندگی، بربال سخن، شب‌های نقره‌ای، در خلوت نیاز و تا آسمان از جمله برنامه‌هایی از جمله این برنامه‌ها به شمار می‌روند.

این ویژه برنامه‌ها در ساختارهای مختلف ترکیبی، مجله‌ایی، کارشناسی، مسابقه، مستند، میزگرد، گزارش مردمی، موسیقی وترانه، نمایش‌های شنیدنی، تولیدات مردمی، تلفن و پیامک، گزارش‌های متنوع از آداب و رسوم عید سعید غیر خم در بین اقوام در استان‌ها خواهند بود.

شادی و نشاط جمعی با تکیه بر مبانی دینی، بررسی تاریخی عید غدیر، بازگویی شخصیت و جایگاه امیرالمومنین علی(ع) در اسلام، تفسیر و ترویج فلسفه غدیر، اهمیت واقعه غدیر، ولایت و نقش آن در جامعه، رفتار امام علی(ع) با کودکان و یتیمان، تبیین موضوع ولایت مداری در اسلام و بررسی دلایل جانشینی امام علی(ع)، در این برنامه‌ها مورد تأکید و توجه قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/

Football news:

Mane scored for Arsenal. Sadio has 3 goals in 3 Premier League games
Lacazette scored after a mistake by Robertson. The forward has 3 goals in 3 Premier League games
Roy Keane: for Solskjaer, the honeymoon at Manchester United is over, the pressure will grow. Need a trophy
Dembele was late for Barcelona training. Koeman demands to arrive at the base an hour before class
Chris Waddle: I Don't see Manchester City Winning the Premier League this season
Lewandowski and Kuizans laughed at rumors of a conflict in training
Kevin-Prince Boateng signed a contract with Monza Berlusconi until the end of the season