Iran

خبرنگار پیشکسوت خوزستان به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت

به گزارش ایرنا رضا رشیدی نسب از ورزشی نویسان پیشکسوت و بااخلاق استان و کشور پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

این پیشکسوت ورزشی نویس در روزنامه ها و رسانه های مختلف استانی و کشوری فعالیت داشت و افراد بسیاری را در این عرصه تربیت کرد.

رضا رشیدی نسب متولد ۱۳۳۶ در استان خوزستان، پیشکسوت کهنه‌کار مطبوعات ورزشی با بیش از ۴۰ سال کار رسانه ای در بسیاری از روزنامه های ورزشی کشور و استان فعالیت داشت.

مهدی ابوس پیشکسوت خبر ورزشی خوزستان و هم دوره آن مرحوم در این خصوص گفت: رشیدی نسب از شهریور سال ۵۸ وارد مطبوعات شد و زیر نظر مرحوم رضا گنجاپور و حسن اهوازی حرفه خبرنگاری را آموخت و سال ها در روزنامه ها معتبر کشور فعالیت کرد.

وی گفت:  رشیدی نسب از روزنامه ابرار ورزشی فعالیت خود را شروع کرد و ادامه فعالیتش را در روزنامه خبر ورزشی دنبال کرد و یکی از بهترین مفسرین فوتبال بود.

این پیشکسوت خبر ورزشی استان گفت: مرحوم رشیدی نسب انسان صادق و خادم اهل بیت بود و زندگی بسیار ساده ای داشت.

محمد شاکری خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایرنا خوزستان و جزو شاگردان آن مرحوم گفت:  رشیدی نسب انسانی متواضع، صبور و بادانش بود و فوتشان مایه تأثر جامعه ورزشی استان شد. 

این خبرنگار ورزشی استان گفت: وی به کشور و وطنش عشق می‌ورزید و اهالی ورزش استان و حتی کشور با قلم او آشنا بود. همچنین روزنامه‌نگاری بود که هیچ‌گاه خود را نفروخت و با عشق به وطن زحمت کشید و کارش را بدون هیچ ترسی ادامه داد.

در ادامه پریسا زنگنه منش خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایسنا از دیگر شاگردان آن مرحوم عنوان کرد: امروز برای از دست دادن یکی از بهترین اساتیدم که مردی بزرگ و مهربان بود، شوکه ام و غم بزرگی قلب من را فرا گرفته است. 

وی با اشاره به خصوصیات این روزنامه نگار قدیمی ورزش، عنوان کرد: مرحوم رشیدی نسب، خبرنگاری بی حاشیه، با صداقت و با قلمی پاک بود؛ مردی که بی حب و بغض می نوشت و همیشه لبخند به لب داشت. رسانه ورزش خوزستان خیلی زود این خبرنگار فرهیخته را از دست داد.

Football news:

Father Courtois: Keylor Navas was not a good teammate. When he left for PSG, everything became easier
Ter Stegen trained in the General Barca group. He hasn't played since August
Vardy has scored 7 goals in his last 6 games, 5 goals from the penalty spot
Zlatan did not score 2 of the last 3 penalties. Milan forward hit the post in the match against Sparta
Benzema spoke to Vinicius about the words at half-time of the Champions League match. They settled the issue
Barca defender Araujo injured his biceps femur
Neymar is out for three weeks due to injury. He will miss the match with Leipzig in the Champions League