Iran

کرونا بار دیگر مشاغل پرخطر در شهرستان‌های قرمز مازندران تعطیل کرد

از اواخر سال گذشته با بروز بیماری کرونا براساس مصوبات استانی و ملی ستاد مقابله با کرونا برخی مشاغل تعطیل شدند و پس از کاهشی شدن آمار مبتلایان گام به گام این محدودیت ها برداشته شد و صنوف فعالیت خود را از سر گرفتند که در این میان مشاغل پرخطر جز مشاغلی بودند که در مراحل آخر اجازه بازگشایی یافتند .

حسینعلی محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، هم اکنون وضعیت شیوع کرونا در هفت شهرستان آمل ، بهشهر، بابل ، رامسر ، نوشهر ، محمودآباد و سوادکوه قرمز است و براساس ابلاغ و تصمیم ستاد مقابله با کرونا مشاغل پرخطر در این شهرستان ها تعطیل شدند.

وی مشاغل پرخطر را شامل شغل هایی که در محیط بسته و منجر به تجمع افراد می شود  دانست و ادامه داد : براساس ابلاغیه کشوری مشاغل پر خطر از قبیل تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، چایخانه ها وقهوه خانه ها، آموزشگاه ها، کتابخانه ها، مراکز تفریحی آبی و استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی، سینما و تئاتر و مراکز مشابه می شود .

مازندران بیش از ۱۶۰ هزار صنف دارد که بنا به اعلام سازمان صنعت این استان ۲۵ درصد این صنوف جز مشاغل پرخطر به شمار می روند و براساس ستاد مقابله با کرونا در شهرستان های قرمز بخاطر شرایط کرونایی اجازه فعالیت ندارند . 

معاون پدافند غیر عامل استاندار مازندران با اشاره به اینکه پنح شهر دیگر استان نیز در شرایط نارنجی قرار دارند ، گفت : در صورت قرمز شدن وضعیت این شهرستان ها ، مشاغل پرخطر این مناطق نیز تعطیل خواهند شد . 

وی در خصوص فعالیت دیگر مشاغل که با عنوان مشاغل کم خطر شناخته شده اند نیز توضیح داد : این مشاغل با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده می توانند به فعالیت خود ادامه بدهند و از صنوف می خواهیم که در اعمال پروتکل های بهداشتی همکاری لازم را داشته باشند تا وضعیت کرونایی در استان کنترل شود . 

با افزایشی شدن تعداد مبتلایان به کرونا و افراد بستری در مراکز درمانی در مازندران نظارت ها بر روند اجرای پروتکل های بهداشتی شدیدتر شده است به طوریکه استاندار مازندران امروز در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد : بر اساس مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا ، از این پس بر رعایت اجرای صحیح پروتکل های بهداشتی ، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک در تمام سطوح استانی نظارت می شود.

احمد حسین زادگان اضافه کرد : مسئولیت هرگونه پروتکل شکنی و رعایت نکردن دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا بر عهده دستگاه‌های ناظر و متولی هر بخش است.

دانشگاه های  علوم پزشکی مازندران و بابل  تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا که در بیمارستان های این مجموعه ها بستری هستند را حدود یک هزار نفر اعلام کردند .

Football news:

Lille acquired 20-year-old forward David from Gent. He is the best sniper of the CONCACAF Cup
Rummenigge on Tiago's departure: If someone offers a fair amount for him, we will work
Juve can offer Arsenal for Lacazette Douglas Costa
Gasperini on Neymar: One of the world's strongest players. He will create problems for any opponent
Tuchel on crutches went to the Champions League match with Atalanta
Chelsea want to sign Ajax defender Tagliafico. He is seen as an alternative to Chilwell
Tottenham signed the midfielder Højbjerg and sold to Southampton Walker-Peters