Iran

کشاورزان به پرداخت زکات اموال توجه ویژه داشته باشند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی صبح امروز در نشست تصویری شورای زکات استان اظهار کرد: کشاورزان باید به پرداخت زکات خود توجه ویژه‌ای داشته باشند زیرا این امر یک واجب شرعی در حوزه اقتصادی است.

امام جمعه بجنورد با اشاره به علل پرداخت زکات ادامه داد: با پرداخت زکات باقی مانده اموال بیمه می‌شوند و از طرفی خداوند برکت فراوانی به مال ما وارد می‌کند.

وی افزود: اسلام مجموعه‌ای از ارزش‌های به هم پیوسته‌ای است که مکمل یکدیگرند یعنی اسلام مجموعه‌ای از ارزش‌ها را برای ما در نظر گرفته که هرکدام در بعدی از ابعاد رشد و کمال ما نقشی ایفا می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی نماز و زکات را دو واجب مورد تاکید اسلام عنوان کرد و بیان داشت: پرداخت زکات شکر نعمت است و در این راه شیطان قصد دارد با موضوع فریبنده‌ی کاهش یافتن اموال ما را از پرداخت زکات دور کند اما باید با سخاوت زکات را پرداخت و روح را پاکیزه کرد.

رئیس شورای زکات استان تصریح کرد: زکات یک مسئله حکومتی است یعنی وقتی حکومت دست حاکمیت دینی است موظف‌اند حاکمان وارد میدان شوند و از مردم بخواهند که بخشی از پرداخت‌های اقتصادی را داشته باشند تا جامعه به تعدیل و تعادل برسد و عدالت اجرا شود.

وی با تاکید بر عدم جمع‌آوری کمک‌های مستحبی در فصل پرداخت زکات افزود: آن‌هایی که برای امور مستحبی از مردم پول جمع می‌کنند باید در فصل جمع آوردی زکات از دریافت کمک خودداری کنند تا مردم خیال نکنند که هر کسی برای خودش زکات جمع می‌کند، زیرا اولویت نخست پرداخت زکات واجب است.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی در انتها گفت: آنچه از زکات جمع می‌شود برای خود مردم هزینه می‌شود لذا نگذاریم با تداخل و رقابت، مردم از اصل پرداخت زکات زده شوند و حق مستمندان و نیازمندان ضایع شود.

Football news:

Napoli offered 15 million euros for the Region. Real Madrid wants 25 million^. Real Madrid Defender Sergio Regilon can continue his career in Serie A
Neymar played a great match (despite poor implementation). Tuchel created a convenient environment for him to destroy the pressure of Atalanta
Guillem Balage: Juventus wants to get rid of Ronaldo's salary. It was offered to everyone, including Barcelona
Mbappe thanked the PSG doctors: Don't tell me about the pain
Liverpool presented a turquoise away kit for the 2020/21 season
The President of PSG: Neymar and Mbappe will never go away. They are one of the best players in the world
Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint